godlo
herb kolor
17 kwietnia 2018 r. dwuosobowy zespół w składzie Dorota Krawczuk i Amelia Machalska zajął I miejsce w XVIII Turnieju Wiedzy Eko-Asy 2018. Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem "Nie ma śmieci... są surowce" i był adresowany do uczniów klas drugich i trzecich. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu.
O Puchar Starosty Raciborskiego i miano Najlepszego Eko-Asa walczyły dwuosobowe zespoły z dziewięciu szkół powiatu raciborskiego. Nasz zespół po zaciętej dogrywce zajął ostatecznie I miejsce i zwyciężył, pokonując wyśmienicie przygotowanych rywali.
W turnieju trzeba było wykazać się dużą znajomością wiedzy przyrodniczo – ekologicznej. Gratulujemy zwycięstwa naszemu zespołowi!

dzień wodyZ okazji Światowego Dnia Wody klasa Ic wzięła udzial w zajęciach zorganizowanych przez raciborską bibliotekę oraz ZWiK.

W naszej galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia.

logoprzZebranie rodziców przyszłych klas I odbędzie się we wtorek 24 kwietnia 2018 o godz. 17.00 w auli szkoły.
mat-przyrPodobnie jak wczoraj, punktualnie o godz. 9.00, uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Tym razem musieli wykazać się wiedzą z przedmiotów przyrodniczych tj. biologii, fizyki, geografii i chemii. Następnie, po niespełna godzinnej przerwie, gimnazjaliści stanęli przed największym wyzwaniem - testem z matematyki.
makulaturaDrodzy Rodzice!

Zbiórka makulatury przed nami…

W związku z planową zbiórką makulatury w szkole w dniach 13 i 16 kwietnia( najbliższy piątek i poniedziałek do godziny 14.00) Rada Rodziców prosi o przynoszenie do szkoły makulatury.Będzie ona składowana na korytarzu przy wyjściu na Orlik, prosimy o powiązanie jej sznurkami lub zapakowaniem w torby, aby sprawnie można było ją przerzucić na przyczepę.Za uzyskane pieniądze zostanie zakupiony dla szkoły papier ksero. Za wszelkie zaangażowanie i pomoc bardzo dziękujemy.

egzamin-gimDzisiaj, punktualnie o godzinie 9.00, rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Pierwszy test, z którym musieli zmierzyć się uczniowie, sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpili do testu z zakresu języka polskiego.

Powodzenia!

logoprzDyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu informuje, że wszystkie dzieci zapisane do klasy I na rok szkolny 2018/2019 spoza rejonu zostały przyjęte.

Rodzice tych dzieci zobowiązani są do dostarczenia do szkoły do 11.04.2018r. załączonego oświadczenia woli o uczęszczaniu dziecka do szkoły.

Attachments:
Download this file (oświadczenie woli rodzica.pdf)oświadczenie woli rodzica.pdf[ ]36 kB
Zebranie rodziców, chętnych zapisać dzieci do przyszłej klasy IV sportowej odbędzie się we wtorek 24 kwietnia o godz. 18.15 na auli.

Szkoła Podstawowa nr 18
im. Książąt Raciborskich 
47-400 Racibórz
ul. Ocicka 52

Gościmy

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+