Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego przedsięwzięcia #Codeweek 2021- Europejski Tydzień Kodowania. 
 
Odpowiedzialni za przedsięwzięcie oraz tym samym promocję naszej szkoły w tej akcji byli przede wszystkim nauczyciele informatyki.  

Na przedsięwzięcie przeznaczono czas od 18 do 22 października. Chcieliśmy podzielić się kreatywnością oraz różnorodnością możliwości w jakich można wprowadzić uczniów w świat programowania. 

Uczniowie klas I – III, otrzymali zestawy kart pracy do kodowania na papierze i każde dziecko pokolorowało obraz wg załączonej instrukcji. 

Klasy IV i V wykorzystywały blokowe tworzenie kodów w grach online o tematyce Minecraft oraz Moana  układając wg instrukcji sekwencje od poziomu 1 do 19, gdzie przechodząc przez wszystkie etapy uzyskali Certyfikat programisty. 

Część klas VI miała możliwość udziału w “ekologicznym kodowaniu”. Przydały się do tego szkolne zbiory różnokolorowych nakrętek plastikowych, które odgrywały rolę “pixeli”. Uczniowie podzieleni na zespoły dwójkowe (binarne) przyporządkowane mieli odpowiednie litery, z których wg instrukcji powstały napisy promujące przedsięwzięcie.  

Klasy VII pracowały w grupach, rozwiązując zadania matematyczne, a przy okazji wyniki obliczeń dopasować musieli do sekwencji graficznych w wyniku czego powstał wielki obraz Sowy. 

Do akcji #Codeweek dołączyły się również Iwona Kuźmicz oraz Bogusława Niedzielska, które na matematyce przeprowadziły programowanie pod kątem matematycznym. 

Fotorelacja z przedsięwzięcia na naszym fb 
 

   Organizator           Justyna Henek-Wypior 

Podobne wpisy