18.05.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się XVII edycja powiatowego konkursu matematyczno – przyrodniczego EKOMAT. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatowego .

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic. W konkursie wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn powiatu raciborskiego. Uczniowie pracowali wspólnie. Rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej.

Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie kreatywnie spędzali czas w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, która znajduje się na terenie SP18.

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu w składzie: Ewelina Stopa i Szymon Brzozowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu – Amelia Kobylak i Michlina Świderska, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu – Karolina Świrk i Zofia Twaróg.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Szkołę Podstawową nr 18, wręczyli z ramienia Starostwa pani Aleksandra Urbanek i pani Magdalena Koczwara oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 pani Sława Mądrzyńska-Galińska .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę bogaty zestaw gadżetów ekologicznych, a ponadto laureaci bony podarunkowe do księgarni.

Konkurs zorganizowały pani Bogusława Niedzielska i pani Małgorzata Jakubowska.

Podobne wpisy