DZIEŃ 1

Nasza przygoda rozpoczęła się w piątkowy poranek na raciborskim PKP. Po przesiadce we Wrocławiu bezpiecznie dotarliśmy do Długopola-Zdrój, małej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Po zakwaterowaniu mieliśmy okazję poznać naszych wolontariuszy, którzy będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Jest to Fernando z Meksyku oraz Cirra z Gruzji. Poznaliśmy również uczniów ze szkoły w Tychach, którzy razem z nami uczestniczą w warsztatach językowych.

DZIEŃ 2

Pełen aktywności dzień drugi! Od samego rana pracujemy nad różnorodnymi projektami w języku angielskim. Zaczęliśmy tanecznym krokiem od „Energizera”, później lepiej się poznawaliśmy dzięki projektowi „Get to know you”. Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy na spacer do Parku Zdrojowego, gdzie mogliśmy zachwycać się złotą, polską jesienią. Pracowaliśmy również nad „IT Applications”. Podsumowaniem dnia był udział w “Tonight show”. 

DZIEŃ 3

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami aktywizującymi „Trust your leader” w pobliskim Parku Zdrojowym. Dołączyła do nas wolontariuszka Ishika z Bali (Indonezja). Po energetyzującej rozgrzewce przeszliśmy do pracy w grupach nad projektami takimi jak „Alebrije  – Spirit animal”, „Rock, paper, scissors”, „Karaoke”. Na zakończenie dnia uczestnicy wyjazdu wzięli udział w aktywności nazwanej „Mission Impossible”, udowadniając tym samym, że przy pełnym zaangażowaniu wszystko jest możliwe ☺️

DZIEŃ 4

Przywitaliśmy dzisiaj nową wolontariuszkę z Peru, dzięki której mieliśmy okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy o tym kraju. Uczniowie brali udział w projektach “Picasso” oraz “Talent show”. Przygotowywali również prezentacje dotyczące wylosowanych krajów, w których musieli uwzględnić ich kulturę, życie codzienne, typowe tańce itd. Przyszedł też czas na karaoke i zabawę grupową “Casanova”. Największe emocje tego wieczoru związane były z pożegnaniem naszych wolontariuszy i współuczestników wyjazdu, z którymi nasi uczniowie zawarli nowe przyjaźnie. 

EuroWeek DZIEŃ 5

Nasza przygoda z EuroWeekiem nieuchronnie dobiegła końca. Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.   


Podobne wpisy