SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT RACIBORSKICH W RACIBORZUgodloherb kolor
Stypendia za wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2017/2018 oraz nagrody artystyczne za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.
Do sięgnięcia po stypendium uprawnia średnia 5,51 oraz wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie.
Wśród wyróżnionych uczniów szkół raciborskich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
1. Michał Wieczorek
2. Mateusz Kubita
3. Julia Kaleta
4. Amelia Fac
5. Karolina Brzóska
6. Marlena Caboń
7. Jessica Kerner
8. Anna Bors
9. Weronika Bugla
10. Wiktoria Wilusz
11. Victoria Groeger
12. Patrycja Markiewicz
13. Oliwia Gronowicz
14. Maria Zembaty
15. Julia Cybulska
16. Zuzanna Chyra
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
nysa_201815 września 2018 r. 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV Zjeździe Misyjnym Dzieci w Nysie. W tym roku trafiliśmy na kontynent Azji (żółte koszulki). Zobaczyliśmy przedstawienie „Przypowieści o dobroci” przygotowane przez Teatr Franciszka. Poznaliśmy życie i działalność misyjną o. Mariana Żelazka, werbisty, który pracował wśród ludzi trędowatych w Indiach. Uczestniczyliśmy we Mszy św., a później – posiłek, gry i zabawy w parku. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Raciborza. Za rok – jedziemy znów!
euroweek• Organizatorzy: Aldona Piszczan, Sabina Kubiak
• Data: 26-30.10.18
• Miejsce: Długopole Dolne/ Długopole Zdrój/ Międzygórze (jedna z miejscowości)
• Koszt: 360zł (zakwaterowanie; wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)
+ należy doliczyć koszt dojazdu (PKP ok 30zł) oraz koszt prowiantu na drogę powrotną 8zł
• Warunki uczestnictwa: ocena 6 lub 5 na półrocze (lista rezerwowa osoby z oceną 4) + zachowanie wzorowe lub bardzo dobre !!!!
• Euroweek-Szkoła Liderów” to obóz szkoleniowy przygotowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Program Euroweek obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Wszystkie zajęcia są prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wietnamu, Kenii, Niemiec, Kolumbii, Turcji, Azerbejdżanu, Indonezji, Indii  oraz Rumunii.
• Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

• Każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.
• Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu EuroWeek

OGŁASZAMY KONKURS NA NAZWĘ NASZEJ SZKOLNEJ ŚWIETLICY!

Nazwa świetlicy powinna być łatwo zapadająca w pamięć, związana z charakterem miejsca i jego przeznaczeniem.
CZEKAMY NA PROPOZYCJE!
W KONKURSIE UDZIAŁ MOŻE WZIĄĆ KAŻDY UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY.
ZAPASZAMY DO ZABAWY!
ZAPISZ NAZWĘ DLA NASZEJ ŚWIETLICY,
SWOJE IMIĘ I NAZWISKO
ORAZ DO KTOREJ KLASY CHODZISZ,
NA KONIEC PRZYNIEŚ KARTECZKĘ DO NASZEJ ŚWIETLICY!
I GOTOWE!
CZEKAMY NA CIEBIE DO 2. 10. 2018

dozynkiW niedzielę 9 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 uświetnili parafialne dożynki. Dobrą tradycją w naszej szkole jest uczestnictwo w dożynkach parafialnych w Kościele Matki Bożej w Raciborzu. Jak co roku dziewczęta z zespołu folklorystycznego „Frelki” wraz z kilkoma dzielnymi chłopcami, wzięli aktywny udział we mszy dożynkowej. Dla wielu dziewcząt była to pierwsza okazja, by wystąpić w regionalnym raciborskim stroju ludowym. Młodzież włączyła się w uroczystą oprawę mszy świętej niosąc wieńce żniwne, prezentując czytania i śpiew międzylekcyjny oraz uczestnicząc w modlitwie wiernych. Zaprezentowali się naprawdę pięknie.

camera 1149767 640Jeśli podczas wakacji udało ci się ująć w obiektywie wyjątkowe miejsce, budynek, pomnik przyrody itp. w jednym z krajów Europy (w tym oczywiście Polski) to weź udział w konkursie fotograficznym pn. „Najpiękniejsze zdjęcie z wakacji”. Można dostarczyć max. 2 fotografie wykonane samodzielnie.

Fotografia powinna być dostarczona w formie tradycyjnej (format 15 x 21) oraz elektronicznej – np. na płycie CD z podpisem – w formacie JPG.

Fotografia powinna być naklejona na białą kartkę formatu A4 i opatrzona krótkim opisem: nazwa, miejsce w którym dany obiekt się znajduje i uzasadnienie w języku polskim: dlaczego, zdaniem autora jest ono wyjątkowe

Prace należy przynosić do wychowawców klas lub do organizatorów konkursu: p. Moniki Pytel i p. Mirelli Obłąg

Przebieg Konkursu: – do 24.09.2018 r. – dostarczenie zdjęć z opisem

                                 – 28.09.2018 r. – rozstrzygnięcie konkursu

Każdy uczestnik otrzyma dyplom

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+