Szkoła Podstawowa nr 18
im. Książąt Raciborskich

logoprzDyrekcja Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu ogłasza konkurs na nowe logo Szkoły.

1. Logo powinno nawiązywać do jednej lub kilku wartości: patronów szkoły, patriotyzmu, ekologii, nauki, przyjaźni itp. Warunkiem dopuszczenia pracy do konkursu jest brak jakichkolwiek motywów militarnych.

2. Projekt należy przygotować w formie elektronicznej w wysokiej rozdzielczości w formacie grafiki bitmapowej (.png, .jpg., gif, .psd i inne) lub w formacie grafiki wektorowej. Preferowane formaty bezstratne lub o niskiej kompresji.

3. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się prace wykonane technikami rysunkowymi, malarskimi lub graficznymi pod warunkiem, że możliwe będzie ich techniczne przekształcenie na wersję elektroniczną.

4. Logo powinno dobrze wyglądać jako duże, jak i małe, zarówno w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej lub jak kontur. Prace oddane w kilku wersjach są bardzo mile widziane.

5. Jeżeli żadna z żadnych prac nie będzie spełniała wymogów technicznych lub artystycznych, pierwsza nagroda może nie zostać przyznana a konkurs zostanie przedłużony.

6. Wszelkich informacji na temat konkursu, wymogów technicznych itp. udzielają nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz artystycznych osobiście lub poprzez dziennik elektroniczny.

7. Prace można oddawać lub przesłać mailowo do pana Janusza Jureczko (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub do pana Tomasza Hetmana (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Pliki zbyt duże do przesłania mailem mogą zostać udostępnione przez usługi typu Dysk Google, OneDrive, Dropbox itp.

Termin składania prac: 17 listopada 2017 r.

Dla zwycięzcy przewidziana ciekawa nagroda oraz blask chwały twórcy nowego logo.

Zwycięska praca zostanie oficjalnym logo szkoły i zastąpi naszą wysłużoną tarczę.

mrmUczennice klas 2 gimnazjalnych : Emilia Główka 2b, Nicole Zielonka 2a i Dagmara Panicz 2a zostały wybrane jako przedstawicielki SP 18 do Młodzieżowej Rady Miasta i od środy 11.10.2017 r. wchodzą w jej skład.
konkursZapraszamy do Szkolnego Konkursu Historyczno – Literackiego pt. „Polski wrzesień 1939 r.” Wystarczy napisać ciekawą pracę pisemną na temat wydarzeń, które miały miejsce w naszym kraju we wrześniu 1939 r. Konkurs jest skierowanych do uczniów klas VII oraz gimnazjalistów. Prace oddajemy nauczycielom historii lub j. polskiego do 22.09 (do piątku). Nagrody czekają, zapraszamy!
kredkiSamorząd Uczniowski naszej szkoły ogłasza zbiórkę dla uczniów szkoły w Rumunii w Racos, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, Zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy: piłki do nogi,do siatkówki,do koszykówki,plecaki, piorniki,zeszyty w kratkę,bloki rysunkowe,farby,lotki,piłeczki palantowe,piłki lekarskie, rakiety do badmintona.
Wszystkie rzeczy można przynosić do p.Jakubowskiej albo p.Dastig

london 1Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII oraz II i III (gimnazjalnych) do udziału w warsztatach językowych w Londynie!

Wyjazd na warsztaty to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki. Oprócz ciekawego programu zwiedzania, uczniowie będą mieli okazję do ćwiczeń językowych w naturalnych, codziennych sytuacjach (np. zakup biletu na metro).

Uczestnicy będą zakwaterowani u rodzin starannie dobranych przez organizatora (w pokojach 2-4 osobowych).

Osobami odpowiedzialnymi z ramienia szkoły są: p. Sabina Kubiak oraz p. Monika Pytellondon 2

 

Poniżej szczegółowe informacje o warsztatach:

Termin: 4-9 grudnia 2017

Organizator: Biuro Podróży ATAS Katowice

Strona www: wycieczkiszkolne.atas.pl Transport – AUTOKAR

Termin wpłaty zaliczki w wysokości 200 PLN do końca września u p. Sabiny Kubiak lub p. Moniki Pytel

Więcej informacji w załączniku.

Attachments:
Download this file (Warsztaty Londyn.pdf)Warsztaty Londyn.pdf[ ]238 kB
edj_2017W trakcie lekcji wychowawczych w piątek (29. września) odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków.  Komisja w składzie: Sława Mądrzyńska-Galińska i Tomasz Hetman, miała twardy orzech do zgryzienia. Dlaczego? Bo wszyscy stanęli na wysokości zadania. Oto wyniki:

Klasy I

I miejsce IA - za najpiękniejszą gazetkęedj_2I miejsce IB -  za najpiękniejszą gazetkę i napis na drzwi

I miejsce IC - za najlepiej przebraną klasę

Klasy II-III

I miejsce IIIB -  za najpiękniejszy napis na drzwi

I miejsce IIB -  za najlepiej przebraną klasę

Wyróżnienia:

IIIA - za logo EDJ

IIA, IIIC - za gazetkę

logoprzSzkoła daje możliwość dobrowolnego ubezpieczenia uczniów od NNW.

W tym roku obowiązują 2 składki 44,00 zł lub 50,00 zł. Szczegóły w załączniku.

Attachments:
Download this file (oferta ubezpieczeniowa.pdf)oferta ubezpieczeniowa.pdf[ ]415 kB

camera 1149767 640Jeśli podczas wakacyjnych wojaży udało ci się ująć w obiektywie wyjątkowe miejsce, budynek, pomnik przyrody itp. w jednym z krajów Europy (w tym oczywiście Polski) to weź udział w konkursie fotograficznym pn. „Najpiękniejsze zdjęcie z wakacji”. Można dostarczyć max. 2 fotografie wykonane samodzielnie.

• Fotografia powinna być dostarczona w formie tradycyjnej (format 15 x 21) oraz elektronicznej – np. na płycie CD z podpisem – w formacie JPG.

• Fotografia powinna być naklejona na białą kartkę formatu A4 i opatrzona krótkim opisem: nazwa w ojczystym języku danego kraju i uzasadnienie w języku polskim: dlaczego, zdaniem autora jest ono wyjątkowe

 

Prace ocenione będą w dwóch kategoriach: Kategoria I - uczniowie klas IV - VI Kategoria II - uczniowie klas VII oraz klas gimnazjalnych

Przebieg Konkursu: – do 26.09 – dostarczenie zdjęć z opisem

                               – 29.09 – rozstrzygnięcie konkursu

Każdy uczestnik otrzyma dyplom

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+