Szkoła Podstawowa nr 18
im. Książąt Raciborskich

DSC0422414 marca 2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Szóstka w rozumie.” Tym razem rywalizowali uczniowie klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas III G: Mateusz Kubita III a, Mateusz Libowski III b oraz Monika Homala III a.

Konkurs składał się z zadań testowych oraz problemowych. Uczniowie rozwiązywali mnóstwo zadań, popisując się niebywałą zdolnością logicznego myślenia oraz rozległą wiedzą matematyczną z różnych działów królowej nauk, zadziwiając tempem i wynikami pracy nawet swojego opiekuna, mgr Marzenę Bugiel.

Mateusz Libowski i Mateusz Kubita uzyskali identyczną liczbę punktów i ex aequo uplasowali się na IV miejscu, tracąc tylko 2 punkty do medalowego miejsca.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich mogą pochwalić się kolejnym ogromnym sukcesem. Mateusz Kubita w kategorii szkół gimnazjalnych oraz Amelia Fac w kategorii szkół podstawowych zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nasi reprezentanci dotarli na sam szczyt, pokonując po drodze całe rzesze swoich koleżanek i kolegów z renomowanych śląskich szkół! Mateusz i Amelia wykazali się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi daleko wychodzącymi poza obowiązujący program szkolny. Zadania matematyczne rozwiązywali z taką lekkością pióra, że zadziwili nawet swojego opiekuna - mgr Marzenę Bugiel, pod kierunkiem której przygotowywali się do poszczególnych etapów konkursu.

Zwycięzcy, oprócz niewątpliwej satysfakcji, mają pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej w przypadku Mateusza i ponadpodstawowej w przypadku Amelii.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
geometry 1044090 640W marcu króluje matematyka. W tym właśnie miesiącu przypadają „matematyczne” święta, m.in. Ogólnopolski Dzień Matematyki, Święto Liczby π(Święto Ludolfiny)czy Dzień Statystyki. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-7 SP i klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w nietypowych matematycznych konkursach.

Matematyka to nie tylko liczby i działania, czy skomplikowane geometryczne zadania. Matematyką można się bawić. Aby się o tym przekonać, wystarczy spróbować!

Na podstawie zarządzenia nr 1723/2018 Prezydenta Miasta RacibórzZ dnia 19 stycznia 2018r. informuję, że w dniu 20.03.2018 mija termin składanIa wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej.

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszam do zapisania dzieci w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu w godz. 7.30 do  15.30.

nicole1proc
football 2415894 640Od jutra tj. 9.marca czynne będzie boisko Orlik.

exclamation point 507768 640W dniach od 19 do 23 lutego pani dbająca o bezpieczeństwo na przejśćiu dla pieszych będzie tylko do godz. 8.55.

W godzinach popołudniowych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności

Pod poniższymi linkami można znaleźć nowy rozkład jady autobusów PK. Prosimy o zapoznanie się z nimi, szczególnie uczniów dojeżdżających do naszej szkoły.

https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Autobusy-w-niedziele-i-swieta-rozklad-jazdy-od-19-marca/idn:6386

https://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Rozklad-jazdy-komunikacji-wazny-juz-od-19-marca-Tak-autobusy-beda-kursowac-w-dni-robocze/idn:6385

 

 

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+