logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU

informatyka27 marca 2019 w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się finał XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego. Naszą szkołę, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, reprezentowali Ilia Biskupski i Leonard Wyrwa z klasy 8 B.

Finaliści mieli za zadanie stworzyć stronę internetową, której tematem były „Gry planszowe”. Interpretacja tematu była dowolna i w całości pozostawała w gestii autorów strony. Strona musiała być w języku angielskim. Uczestnicy podczas finału prezentowali swoje prace przed komisją i innymi uczestnikami konkursu. Pomimo, że chłopcom nie udało się zdobyć „medalowego miejsca” i tak należą się im wielkie gratulacje. Powiat raciborski reprezentowały tylko trzy drużyny, a nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w finale.