SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT RACIBORSKICH W RACIBORZUgodloherb kolor
13 kwietnia 2018 r. drużyna w składzie: Marta Łozińska, Julia Łobos i Victoria Groeger - zajęła I miejsce w X Rejonowym Drużynowym Konkursie Religijnym pt. "Na drodze Cię, Jezu spotykam" pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Rudniku. Do półfinału stanęło 12 drużyn ze szkół Raciborza i okolic. Najlepsza piątka wzięła udział w finale. Zabawa była wyśmienita. "18" okazała się najlepsza! Gratulujemy Zwycięzcom!
gry_i_rozrywki24 maja2017 r. w naszej szkole pod kierunkiem mgr Katarzyny Ostrowicz i mgr  Barbary Wenerskiej przeprowadzony został konkurs „Gry i rozrywki umysłowe”. Były to eliminacje do Powiatowego Konkursu „Gry i rozrywki umysłowe” organizowanego przez SP18.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy I a Julia Wieczorek, drugie miejsce zdobył Szymon Miketiuk uczeń klasy I b, a trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy Ia Julia Drajewicz. Julia Wieczorek będzie reprezentowała naszą szkołę na konkursie powiatowym.
Zosia skawińska religia8 maja w Gimnazjum nr 3 odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej im. Augustyna Weltzla. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Skawińska z kl. III b i Roksana Kłosek z klasy VI b. W kategorii „szkoła podstawowa” Zofia Skawińska zajęła I miejsce. Była najmłodszą uczestniczką konkursu. Recytowała wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Naucz się dziwić”. Gratulujemy!
spelling bee logo07.04.17 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Pieczki w Raciborzu odbył się V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Spelling Bee” dla uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 6 raciborskich szkół. Naszą placówkę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu „Spelling Bee” Robert Zgaślik i Oliwia Muda z kasy IVc (opiekun Aldona Piszczan).

Pierwszym zadaniem uczestników konkursu było literowanie wylosowanego zestawu słów. Następnie uczniowie zapisywali słowa literowane przez komisję. Po dwóch etapach zmagań nastąpiła przerwa połączona ze słodką przekąską.

Ostatnim etapem konkursu było wylosowanie obrazka, nazwanie go po angielsku i przeliterowanie. Ten etap z sukcesem zakończyła Oliwka, Robert oraz uczeń z SP13. Trójka najlepszych rozpoczęła dogrywkę polegającą na tworzeniu łańcucha wyrazów, z których każdy kolejny musiał rozpocząć się na ostatnią literę poprzedniego wyrazu. Napięcie i emocje sięgały zenitu jednak finał konkursu okazał się dla nas WIELKĄ RADOŚCIĄ: Robert Zgaślik zdobył I miejsce, a Oliwia Muda III miejsce. Gratulacje dla ZWYCIĘZCÓW !!!!!!!!!!!!
W dniach 24-29 marca 2017 r odbyły się w naszej szkole konkursy z języka niemieckiego: "Deutschmeister" w klasach III- VI. Jak co roku konkurs ten cieszył się deutschmeisterdużym zainteresowaniem wśród wielu uczniów naszej szkoły. Uczestnicy poszczególnych klas zmagali się ze słownictwem, gramatyką a także wiedzą dotyczącą kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. A oto nasi laureaci:

klasy III:

I miejsce: Jasmin Gucik kl. IIIA, 46/50 pkt

II miejsce: Artur Ratyński kl. IIIA, 45/50 pkt

III miejsce: Michał Chłosta kl. IIIC, 40/50 pkt
klasy IV:

I miejsce: Kacper Doczumiński kl. IVC, 54/72,5 pkt

Michał Wieczorek kl. IVC, 54/72,5 pkt

II miejsce: Robert Zgaślik kl. IVC, 45,5/72,5 pkt

III miejsce: Bartosz Kula kl. IVB, 29,5/72,5 pkt
klasy V:

I miejsce: Jessica Kerner kl. VA, 56/59 pkt

II miejsce: Laura Nowak kl. VA, 52/59 pkt

III miejsce: Zuzanna Chyra kl. VB, 47/59 pkt
klasy VI:

I miejsce: Alicja Kalisz kl. VIA, 56/70 pkt

II miejsce: Amelia Fac kl. VIA, 45/70 pkt

III miejsce: Mateusz Koczy kl. VIB, 39/70 pkt

Dawid Mystkowski kl. VIB, 39/70 pkt

Szymon Warsz kl. VIC, 39/70 pkt
spellingbee30 marca 2017 już po raz piąty odbył się w naszej placówce szkolny konkurs języka angielskiego „Spelling Bee”. W tym roku wzięło wspelling bee logo nim udział 11 uczniów klas czwartych. Eliminacje składały się z trzech etapów, którym bacznie przyglądało się jury w składzie Ilona Jaskot, Tomasz Hetman oraz prowadząca Aldona Piszczan. W pierwszej części uczestnicy musieli zapisać literowane przez nauczyciela słowa. Do drugiego etapu przeszła najlepsza piątka. Tutaj uczniowie losowali słowa, a następnie sami je „spellingowali”. Na tym etapie rywalizacja była niezwykle zaciekła i emocjonująca. Po dogrywce została wyłoniona najlepsza trójka uczniów, która rozpoczęła walkę o pierwsze miejsce. W finałowej, trzeciej części uczniowie musieli odgadnąć słowa z wylosowanych obrazków, a następnie je przeliterować po angielsku.

W tej konkurencji najlepszy okazał się Robert Zgaślik IVc (opiekun Aldona Piszczan), II miejsce zajęła Oliwia Muda IVc (opiekun p. Aldona Piszczan), a III miejsce zdobyła Oliwia Zgórska z klasy IVa (opiekun p. Magdalena Podhajska). Robert i Oliwia będą nas reprezentować w Międzyszkolnym Konkursie „Spelling Bee”, który odbędzie się 7 kwietnia w SP4. Trzymamy kciuki i życzymy: Good luck!
Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+