logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU
rozrywki5 czerwca 2019 r w SP nr 18 w Raciborzu odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu dla uczniów klas pierwszych "Mistrz Rozrywek Umysłowych".

W konkursie wzięli udział reprezentanci 8 szkół z raciborskiego powiatu. Pierwsze miejsce zajął

Adam Bors SP nr 18,

II miejsce Paweł Kocjan SP Krzanowice,

III miejsce Lena Burczyc SP nr 15 - po trzykrotnej dogrywce

IV miejsce Tomek Wałach ZSP nr 4.

Organizatorką konkursu była Maria Płonka.
W kategorii klas 4 - 6

I miejsce – Milena Jarocka kl. 5b
II miejsce -Julia Cybulska kl. 6c
III miejsce- Rafał Jamuła kl. 5a


W kategorii klas 7 – 3 Gimnazjum

I miejsce - Zofia Wierzbicka kl. 3cG
II miejsce – Jessica Kerner kl. 7a
III miejsce - Wiktoria Wydmuch kl. 3cG


Wyróżnienia:

Karolina Kosik kl. 3cG
Maciej Karpowicz kl. 7c
Alicja Zdanowicz kl. 3cG

Konkurs rozstrzygnęło jury w składzie: P. Beata Goździk i P. Mariusz Janicki.
Organizatorami konkursu byli: Pani Maria Brajtszedel oraz Pan Mariusz Janicki

ekomat22.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XV edycja konkursu EKOMAT. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatowego . Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic, uświadamianie o zagrożeniach środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.
W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn. Uczniowie pracowali wspólnie. Rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej. Zadania do testu opracowała Marzena Bugiel.. Funkcję przewodniczącej komisji pełniła Iwona Kuźmicz. Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną o „niskiej emisji”, którą przygotowała i zaprezentowała Małgorzata Jakubowska,                 a następnie rozwiązywali krzyżówki i quiz związane z tym tematem.

powiat logo Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu     w składzie: Tymoteusz Opiela, Filip Sulski. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu – Radosław Jakubus i Bartosz Królik, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu – Zofia Arling oraz Emilia Tunk Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Szkołę Podstawową nr 18 oraz ZPC Mieszko SA , wręczyli pani Magdalena Koczwara – przedstawiciel Starostwa  i pan dyrektor SP 18 Mariusz Kaleta .

Konkurs zorganizowały Bogusława Niedzielska i Małgorzata Jakubowska.

globe201915 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego "The Globe". Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.  Do finału konkursu zakwalifikowało się 18 najlepszych szkół z województwa, w tym trzy raciborskie (SP18, SP13 i SP1).

Test konkursowy opracowała pani dr Ewa Gieroń - Czepczor z Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/instytuty/instytut-neofilologii/instytut-neofilologii-ogolne-informacje/). W trakcie trwania konkursowych zmagań, opiekunowie finalistów uczestniczyli w szkoleniu metodycznym poprowadzonym przez p. Dorotę Strumińską z wydawnictwa Oxford University Press.

W tegorocznym konkursie najlepszym okazał się Maciej Bednarski (SP 18 w Raciborzu, opiekun: Aldona Piszczan). Na II miejscu uplasowała się Natalia Skupień (SP 25 w Bielsku-Białej, opiekun: Katarzyna Drzewiecka), natomiast III miejsce zajęła Amelia Wysocka z SP w Rudach (opiekun: Anita Zawada).

Sponsorami tegorocznych nagród byli: firma komputerowa Ostróg Net, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz, Wydawnictwo Oxford University Press, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 18, Sklep zoologiczny ZOO-MAR, RAFAKO S.A, Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Mieszko” S.powiat logoA., Księgarnia SOWA w Raciborzu oraz firma Pivexin Technology.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele j. angielskiego SP18 –Ewa Folęga i Magdalena Podhajska.

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Attachments:
Download this file (Lista finalistów 2019.pdf)Lista finalistów 2019.pdf[ ]54 kB

globusW dniu 14 maja br. W Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Językowy „Der Globus” z języka niemieckiego.
W konkursie wzięło udział 9 szkół. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia ze słuchu oraz tekstu czytanego, słownictwa, gramatyki oraz realioznawstwa. Tegoroczny test przygotowała p. Alina Zimna z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
Nagrodę główną, wyjazd na kolonie w Niemczech, zdobyła Julia Sobczak z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr. 4 w Raciborzu (op. Małgorzata Górecka - Jarmuła). Drugie miejsce zajęła Nicole Krybus ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu (op. Beata Lukoschek - Mucha), a trzecie miejsce zajęła Daria Adamczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom.
Konkurs przygotował p. Janusz Jureczko

Konkurs zorganizowany pod patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty, Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz.

Serdecznie dziękujemy wszyskim sposorom konkursu.powiat logo

mistrz_rozrywek7 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkursu dla klas II „Mistrz rozrywek umysłowych”. Do konkursu przystąpiło 8 szkół z powiatu raciborskiego. Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń klasy II wybrany w wewnątrzszkolnych eliminacjach. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 7 zadań o różnym stopniu trudności. Dzieci szukały drogi w labiryncie, rozwiązywały rebus, sudoku, dokonywały różnych obliczeń, wykreślały ukryte wyrazy.
I miejsce po dogrywce zdobyła Maja Luboń z SP nr 3 w Raciborzu, uczennica pani Krystyny Schroeder, II miejsce zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Pogrzebieniu Hanna Knura, której opiekunem jest pani Ewa Koczor, a III miejsce zdobyła Lena Stanuch uczennica Szkoły Podstawowej w Zabełkowie, której opiekunem jest pani Ewelina Fuchs.
Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, by zdobyć najwyższą lokatę oraz puchar i nagrodę ufundowaną przez pana dyrektor SP nr 18 w Raciborzu.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły pani Izabela Lechowicz i pani Danuta Ruczaj.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym ich kolegów.