logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU

spelling_beee24 maja 2019 po raz siódmy przeprowadzono w naszej szkole konkurs z języka angielskiego „Spelling Bee”. Uczniowie klas czwartych walczyli literując angielskie słówka. W pierwszej części uczestnicy zapisywali literowane przez nauczyciela wyrazy. Kolejny etap konkursu  polegał na wylosowaniu przez ucznia słówka i „przespellingowaniu” go. W finałowej, trzeciej, części uczniowie odgadywali słowa z wylosowanych obrazków, a następnie literowali je po angielsku. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Aldona Piszczan i Ewa Folęga.

Zwycięzcami szkolnego etapu konkursu okazały się:

 I miejsce  -  Anna Miodek 4b

 II miejsce – Aleksandra Zdonek 4a

III miejsce – Amelia Machalska 4a

                  

30 maja 2019 zwyciężczynie  I i II miejsca  szkolnego etapu konkursu reprezentowały naszą szkołę na VII Międzyszkolnym Konkursie „Spelling Bee” dla klas czwartych w  Szkole Podstawowej Nr  4.  Anna Miodek zdobyła II miejsce. Gratulacje!!!

Wymiana polsko - niemiecka

logo pnwm pion RGB

Insta.Ling

ling logo 400

Euroweek

euroweek

Szkolny Klub Mediatorów

klub mediatorów logo 2