logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU
Uczniowie klasy 3c G uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka angielskiego. Wyjątkowej, bo przeprowadzonej przez Lauren, native speakera języka angielskiego ze szkoły językowej Point w Raciborzu. Taka forma lekcji była nagrodą za zajęcie przez klasę I miejsca w kategorii klas 7, 8 i 3 gimnazjum w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.
Podczas lekcji uczniowie mieli okazję rozwinąć słownictwo w zakresie cech charakteru, pracując w parach i grupach. Zobaczyli też krótki filmik o uzależnionym od gier komputerowych chłopaku, który dostał od mamy pieska. Gdy zauważył, że pies nie ma nogi, odrzucił go. Piesek mimo wszystko chciał się nadal z nim bawić. W końcu nastolatek wstał, by rzucić piłkę. Wtedy okazało się, że i on jest niepełnosprawny – nie miał jednej nogi. Historia zakończyła się pozytywnie gdyż obaj nawiązali ze sobą relację.
Uczniowie byli poruszeni treścią filmiku, w dyskusji wykazali się dojrzałością wypowiedzi, wyciągali mądre wnioski, a to wszystko w języku angielskim! Lekcja z Lauren była więc zarówno zachętą do szlifowania tego języka jak i do tego, by mimo przeciwności losu być radosnym i pełnym życia.