logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU
joomplu:4521Nasza szkoła jak co roku zaprosiła na Dzień Otwartych Drzwi wychowanków raciborskich przedszkoli nr: 13, 14, 20, 23, 26 oraz Stokrotki. Zainteresowanie wzięciem udziału w tej imprezie było ogromne, bo w szkolne mury dotarło aż 239 przedszkolaków ze swoimi wychowawczyniami. W 12 grupach nasi mali goście zapełnili gwarem szkolne korytarze, a nauczyciele – opiekunowie przejęli rolę przewodników po szkole i zajęciach.

Wszystkich przybyłych przywitała pani wicedyrektor Sława Mądrzyńska - Galińska, a następnie książę raciborski z księżną i świtą – damami dworu i rycerzami. Uczniowie klasy IIIa przygotowani przez panią Basię Wenerską zaprezentowali przedstawienie „Dbaj o zdrowie" dla swoich młodszych kolegów. Po nim wszystkie grupy udały się na różnego rodzaju zajęcia.

Sportowe konkurencje polegające na rywalizacji w grupach przy karmieniu głodnej żabki czy dostarczeniu orzeszków wiewiórce wywoływały burzę emocji. Panie wuefistki J. Smaź , M. Kosmala ijoomplu:4533 M. Frątczak dbały również o stosowanie zasad fair play przy tych emocjonujących grach i zabawach. Pozostałe zajęcia odbywały się w klasach, gdzie przedszkolaki jak prawdziwi pierwszoklasiści znaleźli się w ławkach czy na klasowych dywanach. Na zajęciach matematyczno-przyrodniczych przygotowanych prze B. Niedzielską i M. Jakubowską poznawały liczby i świat zwierząt na łące i w lesie, a pomagały im w tym nowoczesne środki dydaktyczne - tablica multimedialna.

Panie E. Folęga, M. Podhajska i A. Piszczan przygotowały zajęcia z języka angielskiego, a w prowadzeniu tych zajęć wzięli udział również nasi uczniowie, którzy w tej roli sprawdzili się wspaniale. Nie zabrakło języka niemieckiego – pani Asia Tarnowska i pani Kasia Burger z pasją zachęcały do nauki tego języka. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych przez wychowawczynie klas trzecich i pierwszych dzieci mogły m.in. stworzyć czerwonego krasnala z origami, pochwalić się talentem plastycznym czy pokolorować logo szkoły.

Przedszkolakom i ich paniom bardzo spodobały się nie tylko zajęcia, ale i sama szkoła. Największe zainteresowanie wzbudziły hodowle zwierzęce na korytarzu. Sama pani dyrektor opowiadała małym gościom o naszych pupilach – świnkach morskich, które lubią być głaskane, króliczkach odwiedzających się nawzajem w swoich klatkach, papugach nierozłączkach oraz o nimfie – papudze Kubusiu.

Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało kolorowy szkolny folder i słodkie niespodzianki, a każde przedszkole – niezwykły latawiec z ofertą placówki.

Wymiana polsko - niemiecka

logo pnwm pion RGB

Insta.Ling

ling logo 400

Euroweek

euroweek

Szkolny Klub Mediatorów

klub mediatorów logo 2