poniedziałek, 07 czerwiec 2021 10:40

DIECEZJALNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ I METAFICZYNEJ 2021 Wyróżniony

konkurs recytatorski21W dniu  27 maja 2021 r. Diecezjalno - szkolna Komisja Konkursowa przesłuchała 76 nadesłanych utworów literackich, które zostały zgłoszone do Diecezjalnego Konkursu Poezji Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu.

Konkurs przeprowadzony został w formie zdalnej poprzez nadesłanie nagranych recytacji wierszy.

Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie, Diecezjalno - szkolna Komisja Konkursowa nagrodziła miejscami 18 uczniów i wyróżniła 7.

Przy ocenianiu nadesłanych recytacji komisja zwróciła także uwagę na:

  • dobór utworu do wieku ucznia;
  • nadmierną gestykulację;
  • przesadną artykulację;
  • jakość nagrania, zwłaszcza na zewnątrz czy w pomieszczaniach z pogłosem, która utrudniała zrozumienie treści przesłanego utworu.

Osoby nagrodzone to:

 

W KATEGORII PRZEDSZKOLI

1. Liwia Gruszka, Publiczne Przedszkole z oddziałem integracyjnym w Strzeleczkach, oddział Dobra,    Zbigniew Trzaskowski, „Życzę Ci”, op. Janina Szpuga

2. Anna Matysik, Publiczne Przedszkole  w Sowczycach, Olga Dudzik, „Jezu ufam Tobie”, op. Agnieszka Matysik

3. Bartosz Ocik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, Urszula Kowalska, „Modlitwa dziecka”, op. Agnieszka Ocik

W KATEGORII KLAS I – III

1. Amelia Holubek, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borucinie, Jan Twardowski, „O maluchach”, op.Irena Hlubek, Justyna Holubek

2. ex aequo: Lena Gorzalnik, Szkoła Podstawowa w Krzanowicach, Antoneta-Anna Bednarek, „Kochany aniołku”, op. Ks. Michał Krupa

2. ex aequo: Kacper Gołąbek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Brzechwy w Gogolinie    Mariusz Parlicki, „Na kolędzie”, Agnieszka Gołąbek

3. Paulina Zaremba   Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borucinie, Jan Twardowskie, „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”, op. Irena Hlubek

W KATEGORII KLAS IV – VI

1. ex aequo: Marta Włodarczyk, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Moszczance, Jan Twardowski, „Niewidoma dziewczynka”, Małgorzata Żuk

1. ex aequo: Maja Apostel, Szkoła Podstawowa w Racławiczka, Jan Twardowski, „Śpieszmy się”, Teresa Kowolik

2. Marta Oblonk, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sternalicach, Roman Brandstaetter, „Hymn do czarnej Madonny”    Beata Pytka

3. Wioletta Rosina, Szkoła Podstawowa w Krzanowicach, Antoneta-Anna Bednarek, „Jesteś miłością”, op. Ks. Michał Krupa

3. Anna Trytko, Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie,    Jan Paweł II, „Dzieci”, op. Kamila Trytko,

W KATEGORII KLAS VII – VIII

1. Paulina Jasińska, Szkoła Podstawowa nr 31 w Opolu, Roman Brandstatter, „Dwaj uczniowie zmawiają w Emaus litanię”, op. Agata Jasińska

2. Zuzanna Szczęsna, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie, Księga Koheleta    , Ks. Tomasz Gruca

3. Julia Matuszek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie, Jan Paweł II, „Rozmowa Ojca z Synem w krainie Moria”, op. Klaudia Gajdecka

W KATEGORII SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

1. Martyna Mikołasz    Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich    Andrzej Puchrowicz, „Z obu stron progu”, op. Sabina Bęben

2. Adrianna Mikołajczyk, Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, Wojciech Bąk, „Korzenie moje w Tobie. Tyś jest moją glębą”, Marcin Olszewski

3. Natalia Jaworska, V Licuem Ogólnokształcące w Opolu  w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kard. Wyszyńskiego, Rainer Maria Rilke, „Lubię te ciemne godziny”, op. Ks. Paweł Leżuch

Miejsce odbioru nagród i dyplomów zostanie ustalone w późniejszym czasie,  po indywidualnym kontakcie z opiekunem.

Załącznik:

- lista osób nagrodzonych i wyróżanionych

Wyświetlony 838 razy