piątek, 28 kwiecień 2017 06:04

I Powiatowy Konkurs "Racibórz - moje miasto" Wyróżniony

raciborz-moje-miasto26 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs ,,Racibórz – moje miasto”, adresowany do uczniów klas IV – VI. Przystąpiło do niego pięć dwuosobowych drużyn z SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 15 i SP nr 18. Zadania konkursowe, o różnym stopniu trudności, dotyczyły zarówno czasów przeszłych, jak i obecnych. Uczestnicy konkursu odpowiadali między innymi na pytania o słynnych raciborzanach, zabytkach miasta, lokalizacji jego urzędów i instytucji, miastach partnerskich. Pracowali wspólnie na sukces drużyny.

I miejsce zdobyli Aleksandra Zaj i Rafał Potracki z SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie pani Bogumiły Wołoszyn – Beker, II miejsce zajęli Dominika Ściepura i Filip Czenstochowski z SP nr 15, uczniowie pana Marka Ziemnickiego, III - Dominika Bauer i Oliwia Klimaszaka z SP nr 3, uczniowie pani Aliny Pieczki.

Zaznaczyć trzeba, że młodzi raciborzanie wykazali się ogromną wiedza na temat historii i współczesności swojego miasta, a rywalizacja między drużynami była naprawdę zacięta.

Konkurs przygotowały Małgorzata Rymarowicz-Głąb i Danuta Ruczaj.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym ich kolegów.
Wyświetlony 1966 razy