logo etwinning maleKolejnym zadaniem uczestników polsko-hiszpańskiego projektu była wymiana przepisów kulinarnych. Uczniowie mieli okazję podzielić eTwinningsię wiedzą na temat sposobu przygotowywania swoich ulubionych potraw, oraz przeczytać o tradycyjnych daniach popularnych w kraju ich korespondencyjnych kolegów. Wszystkie prace wyróżniały się oryginalnym i pomysłowym wykonaniem.

Przypominamy, że projekt eTwinning „Pen Pals Across Europe” to wymiana korespondencji pomiędzy uczniami naszej szkoły a ich hiszpańskimi kolegami z Tello Tellez w Palencii.
etwinningTo już szósty rok współpracy z hiszpańską szkołą Tello Tellez w Palencii, z którą SP18 zaprzyjaźniła się jeszcze za czasów wymiany Comenius. Obecny projekt e-Twinning „Pen Pals Across Europe” to wymiana korespondencji między naszymi uczniami i ich hiszpańskimi rówieśnikami. Podczas realizacji projektu, w którym uczestniczą 43 polsko-hiszpańskie duety, uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie czytania i pisania w języku angielskim, poznawania różnic i podobieństw kulturowych, oraz nawiązania nowych zagranicznych przyjaźni. W pierwszym półroczu współpracy wysłane zostały dwa z pięciu zaplanowanych listów - recenzja ulubionej książki oraz kartka bożonarodzeniowa. Wszystkie listy, zarówno nasze jak i naszych zagranicznych partnerów, wyróżniały się nie tylko treścią, lecz również kreatywnością i pomysłowością wykonania. Do każdego listu uczniowie dołączali własnoręcznie wykonany drobny upominek.
Już na początku drugiego półrocza uczestnicy projektu wymienią się swoimi ulubionymi przepisami kulinarnymi, natomiast po feriach zajmą się pisaniem kartki wielkanocnej. Podczas ostatniego zadania zaplanowanego na ten rok szkolny uczniowie będą mieli okazję opisać swój tydzień w formie komiksu lub collage’u.
Nad poprawnością językową podczas oraz realizacją projektu czuwają nauczycielki języka angielskiego: Magdalena Podhajska, Ewa Folęga oraz Aldona Piszczan.
eTwinningWspółpraca z hiszpańską szkołą Tello Tellez z Palencii, w ramach projektu eTwinning "Pen Pals Across Europe", trwa juz czwarty rok. W tym roku szkolnym uczniowie wysyłali już kartki Bożonarodzeniowe i Wielkanocne, wymieniali się przepisami kulinarnymi, oraz opisywali swoją ulubioną książkę lub film. Poza tym współpraca w projekcie jest też wspaniałą okazją do rozwijania swoich zdolności manualnych - uczniowie wysłali już do swoich przyjaciół korespondencyjnych własnoręcznie wykonane zawieszki na choinkę, zakładki do książek, wiosenne koniczynki na szczęście, a nawet słodycze. W projekt zaangażowanych jest prawie setka hiszpańskich i polskich uczniów, a o sprawny przebieg współpracy dbają nauczycielki języka angielskiego: Magdalena Podhajska (koordynator), Ewa Folęga i Aldona Piszczan
setwewPrzed świętami uczestnicy polsko-hiszpańskiego projektu „Pen Pals Across Europe” mieli okazję wysłać do swoich kolegów bożonarodzeniowe życzenia w języku angielskim. Wszystkie kartki były ręcznie zrobione, a do każdej dołączona była własnoręcznie wykonana zawieszka na choinkę. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swoje artystyczne zdolności. Co ciekawe, w prawdzie kartki po obu stronach wysłane były w tym samym dniu, do hiszpanów przesyłka dotarła przed świętami, a do nas dopiero po Nowym Roku. Dzięki temu wszyscy uczestnicy projektu choć na chwilę poczuli ponownie świąteczny klimat.
Współpraca w ramach projektu eTwinning pomiędzy SP18 a Tello Tellez w Palencii trwa już czwarty rok. Uczestniczy w niej prawie 90 uczniów z obu krajów. Wcześniej obie szkoły współpracowały ze sobą między innymi realizując europejski projekt Comenius. Nad prawidłowym przebiegiem zadań projektowych po stronie polskiej czuwają anglistki SP18 Magdalena Podhajska (koordynator projektu), Ewa Folęga i Aldona Piszczan.
logo etwinning maleJuż od czterech lat SP18 współpracuje ze szkołą partnerską Tello Tellez w Palencii. Projekt eTwinning "Pen Pals Across Europe" to motylkiwymiana listów pomiędzy hiszpańskimi i polskimi rówieśnikami. W tym roku w projekcie bierze udział 48 par uczniów, w tym półroczu w swoich listach opisywali swoje ulubione filmy i książki oraz wysyłali sobie życzenia bożonarodzeniowe. Dzięki udziałowi w programie eTwinning uczniowie poznają kulturę i obyczaje partnerskiego kraju oraz szlifują swoje umiejętności językowe w zakresie pisania i czytania. Uczestnicy projektu mogą również zaprezentować swoje artystyczne umiejętności tworząc wspaniale kartki okolicznościowe i drobne prezenty dla swoich kolegów, takie jak zakładki do książek oraz ozdoby na choinkę.
etwinnigNasza szkoła kontynuuje czwarty już rok współpracy z hiszpańską szkołą Téllo Tellez w Palencii, realizując projekt eTwinning 'Pen Pals Across Europe'. Głównym celem działań partnerskich szkół jest popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów oraz praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności do korespondowania z zagranicznymi rówieśnikami. Dzięki wymianie listów, okolicznościowych i własnoręcznie wykonanych kartek oraz innych projektów, uczestnicy współpracy mają okazję poznać zwyczaje, tradycje i kulturę partnerskiego kraju. W projekcie uczestniczy łącznie 86 polskich i hiszpańskich uczniów w wieku od 10 do 12 lat. Nad prawidłowym przebiegiem współpracy czuwają nauczyciele języka angielskiego - p. Magdalena Podhajska (koordynator), p. Ewa Folęga i p. Aldona Piszczan.