010712F1.UNICEF Logo

 Szanowni Państwo już od 7 lat mamy zaszczyt należeć do Klubu Szkół UNICEF czyli szkół , które współpracują i propagują idee UNICEF-uwrażliwienie na cierpienie , niesprawiedliwość , przemoc, kształtują postawy zaangażowania społecznego i zbierają środki na ratowanie zdrowia i życia potrzebujących z najbiedniejszych regionów świata. Co roku bierzemy udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych poświęconych prawom dziecka , edukacji i bezpieczeństwu dzieci oraz wspieramy akcje niosące pomoc humanitarną dzieciom z krajów ogarniętych wojną, dotkniętych klęskami żywiołowymi , głodem i niewyobrażalną biedą.

W tym roku bierzemy udział w ogólnopolskiej Akcji UNICEF POLSKA- POMÓŻMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, wojna trwa już 7 lat. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa . Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki dzieci mogą nie przetrwać . Ich los jest w naszych rękach. Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

Możemy pomóc tym ludziom dając im ciepłe koce, ubrania, zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.

W ramach Akcji 23 marca odbędzie się KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz dzieci w Syrii , sprzedawane będą cegiełki w cenie 5 i 10 złotych oraz babeczki . Cały dochód przekazany zostanie na rzecz akcji . W imieniu UNICEF Polska - Prosimy o wsparcie i zapoznanie się materiałami zamieszczonymi na www.unicef.pl

{google_docs}https://drive.google.com/file/d/0BwZaHc0OlQ3xU1Y2a2pXakdYY2M{/google_docs}

xUratuj dziecko w Afryce slider akcja afryka.jpg.pagespeed.ic.IMaHMXNq fNasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów i rodziców. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się klub unicef logopozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

 

 

Termin oddawania uszytych laleczek: piątek 16 grudnia 2016. Sprzedaż odbędzie się przed szkolnymi jasełkami.