I. Ogólne informacje dla rodziców uczniów klasy pierwszej 

  1. Szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach od 6.45 do 16.15. Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej: www.sp18.pl lub w sekretariacie ds. uczniowskich i złożyć na początku roku szkolnego w świetlicy szkolnej.
  2. Szkoła zapewnia uczniom opiekę: pedagoga, psychologa, logopedy, terapeutów i  higienistki.
  3. Na terenie placówki działa stołówka szkolna. Zapisy w sekretariacie ds. Uczniowskich na początku roku szkolnego.
  4. Szkoła oferuje zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Warunkiem zakwalifikowania dziecka do zajęć jest skierowanie lekarskie od pediatry lub ortopedy, informujące o wadzie postawy. 
  5. Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków tzw. NNW jest dobrowolne. Decyzję o wyborze firmy ubezpieczeniowej podejmuje Rada Rodziców SP 18.
  6. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Do pierwszego logowania wymagane jest podanie wychowawcy adresu mailowego rodzica/opiekuna prawnego ucznia.
  7. Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się 18 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 w auli szkolnej.
  8. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1.09.2020 r. o godz. 9.00. W przypadku decyzji MEN o przedłużeniu nauczania zdalnego zostanie wydany odpowiedni komunikat na stronie internetowej szkoły, informujący o formie rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.
  9. Uroczystość pasowanie na ucznia pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu odbędzie się na początku roku szkolnego. Termin zostanie podany przez dziennik elektroniczny (wrzesień/październik).
  10. W SP 18 nie ma tradycji wręczania rogów obfitości tzw. „tyt”.

W załaczeniu lista dzieci zapisanych do klasy I na rok szkolny 2020/2021

niedziela, 29 marzec 2020 09:09

Ogłoszenie dotyczące rekrutacji

W odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji informujemy, że termin rekrutacji został wydłużony do czasu zakonczenia epidemii. Spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych klas pierwszych i klas sportowych odbędzie się w późniejszym terminie.

Jeżeli ktoś nie zdążył jeszcze zapisać dziecka do naszej szkoły informujemy, że można to zrobić pobierająć odpowiedni załącznik, wpisać imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania i wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po zakończeniu epidemii należy uzupełnić pozostałe dane i donieść osobiście dokumenty do sekretariatu uczniowskiego.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie dzieci do tej pory zapisane do naszej szkoły zostały przyjęte.

Dyrekcja SP18

wtorek, 03 marzec 2020 14:07

Regulamin rekrutacji