herb kolor
godlo
a4940a61 6e43 4388 8335 991d80ebee77
19 czerwca uczniowie z klasy 7 C Gronowicz/Potaczek i Kosmala/Zięć, wzięli udział w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora SP15. Turniej odbył się z okazji otwarcia boiska plażowego w tej szkole. Nasza drużyna męska wywalczyła 1 miejsce, a dziewczyny uplasowały się na miejscu 4. Gratulujemy! 
114 czerwca w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Plażówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora  SP 18. W turnieju wzięło udział 16 par męskich i 8 par damskich z naszej szkoły i z Gimnazjum Dwujęzycznego - uczniowie klas VII, II gim i III gim. 
Oto wyniki:
DZIEWCZĘTA 
1m Wilusz/Majerczak 
2m Grybsz/Homola 
3m Panicz/Markiewicz 
CHŁOPCY: 
1m Czerny/Nadskakulski 
2m Piskorz/Lorenz 
3m Koczy/Klimas 
4m Mystkowski/Iwanicki. 
                                         Zwycięzcy udekorowani byli medalami i pucharami ufundowanymi przez Dyrektora SP 18.

bieg profilaktycznyJak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XII Biegu Profilaktycznym, który się odbył 26.05.2018r.(sobota) w Parku Roth.

Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie.Otrzymali również pamiątkowe koszulki i stwierdzili, że wrócą tu za rok.
Gratulujemy!!!

6 czerwca nasi uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjalnych wzięli udział w zawodach LA pod nazwą Mały Memoriał LA im. Janusza Kusocińskiego. Zabawa sportowa na wysokim poziomie. Liczna reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się należycie, zajmując miejsca medalowe. W ogólnej kwalifikacji zabrakło nam tylko 3 punktów do "zgarnięcia" pięknego pucharu. Zawody były zorganizowane w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły ZSOMS w Raciborzu.
Gratulacje dla naszych sportowców.
gramy dla mamy26 maja na Hali Sportowej Arena Rafako odbyła się VI edycja turnieju siatkarskiego z okazji Dnia Matki- „Gram dla mamy”. Zawody zorganizowali: KS AZS Rafako Racibórz, OSiR i SP 18. Impreza siatkarska skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, którzy lubią siatkówkę. Do rozgrywek przystąpiło ponad sześćdziesięciu uczniów klas III do VII.
Wyniki: 
Klasa III:
1 m - Natalia Fleger 
2m - Grycjan Osypiuk 
3m - Aleksander Czekajło 

11 czerwca na terenie MOSiR Słupna w Mysłowicach odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasza drużyna dziewcząt, czyli Olivia i Wiktoria, po ciężkich bojach, zajęły 4 miejsce, a chłopcy, czyli Krzysiek i Kacper, uplasowali się na 7 miejscu. W zawodach wzięły udział 32 pary.

plazowkaUczniowie kl.2a i 2b gim jako zawodnicy KS AZS RAFAKO RACIBÓRZ w dniu 20 maja wzięli udział w Półfinale Mistrzostw Śląska w Plazowce młodzików. W turnieju stawiło się 20 par z Rybnika, Skoczowa, Żor, Raciborza i Radlina. Po 6 godzinach zaciętych meczy do finału awansowała para Nadskakulski Kamil/ Czarny Kamil a 7 miejsce zajęła para Czech Amadeusz/Bugla Wiktor.

Pozostałe zespoły to Klimas Mateusz/ Koczy Kamil i Maciek Lorenc/ Kasprzycki Kamil.

Finał Śląska odbędzie się 10 czerwca w Będzinie.

Trenerem grupy jest P.Donata Bulatek-Wypior

Dzisiaj, tj. 4.06.2018 r. na boiskach plażowych naszej szkoły odbył się 1/2 finału wojewódzkiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców.Turniej odbył się systemem "każdy z każdym", brały w nim udział 3 szkoły Sp 1 Leszczyny, SP Jankowice i Sp 18 Racibórz.
W obu kategoriach wygrała SP 18 Racibórz!!!
Dziewczęta
I m W.Wilusz 2aG/ O.Majerczak 3aG opiekun M.Dastig
II m SP Jankowice
III m SP 1 Leszczyny
Chłopcy
I m K.Piskorz 3aG/ K.Wramba 3aG opiekun D.Bułatek-Wypiór
II m SP Jankowice
III m SP 1 Leszczyny

Obie nasze pary awansowały do finału wojewódzkiego, który się odbędzie 11.06 w Mysłowicach.
GRATULUJEMY!!!

Szkoła Podstawowa nr 18
im. Książąt Raciborskich 
47-400 Racibórz
ul. Ocicka 52

Gościmy

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+