SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT RACIBORSKICH W RACIBORZUgodloherb kolor

przełajePo wygranych finałach miejskich i rejonowych chłopcy z naszej szkoły zakwalifikowali się do reprezentowania miasta i rejonu w finale wojewdzkim sztafetowych biegów przełajowych, który odbył się 30.10.2018r. w Rudzie Śląskiej.

Na finale spotkało się 16 najlepszych sztafet z całego województwa.


Nasi chłopcy w składzie: Aleksander Hylak, Adam Brzozowski, Bartosz Danel,Borys Kopeć, Maksymilian Marczak i Dawid Kabat zajęli bardzo dobre VIII miejsce.


GRATULUJEMY !!!

rejony_przełajeDoskonale spisały się nasze reprezentacje w finale rejonowym w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 26 października 2018 roku.
Chłopcy z grupy młodszej w składzie: Aleksander Hylak, Adam Brzozowski, Bartosz Danel, Borys Kopeć, Maksymilian Marczak, Dawid Hylak i Szymon Petryszak w pięknym stylu wywalczyli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Rudzie Śląskiej 30 października.
Świetnie pobiegli również chłopcy z grupy starszej w składzie: Mateusz Bywalec, Mateusz Klimas, Kamil Marut, Bartosz Rydzek, Piotr Thamm, Szymon Mystkowski, Mateusz Iwanicki zdobywając II miejsce.
Dziewczyny z grupy młodszej w składzie: Izabela Majewska, Oliwia Milniczyn, Wiktoria Piontek, Milena Jarocka, Marta Kubalik, Zuzanna Molenda, Wiktoria Mania zakończyły rywalizację na IV miejscu.

Gratulujemy!!!

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na temat Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Oto wyniki:

I miejsce - Milena Jarocka

II miejsce - Kacper Kozak i Maria Zembaty

III miejsce – Anna Bors i Patryk Gawełek

Wyróżnienia – Marta Łozińska, Marta Piątek, Milena Fuks i Julia Łobos.

Zwycięskie prace ozdobią na stałe korytarz w blok sportowym.

W ponidziałek 29.10.2018 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się już po raz XVI Mistrzostwa Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt. Przybyły do nas pary z SP1,SP3,SP4,SP13,SP Markowice,SP15i nasze zawodniczki z SP18. Zawody odbyły się w trzech kategoriach klasy VII,VIII i III gimnazjalne. Sędziami byli uczniowie klas sportowych III gimnazjalnych Thamm P.,Lorenz M. i Kwiatkowski J. System gry w eliminacjach i finałach był "każdy z każdym".

halowe_la23 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego w Lekkiej Atletyce. Uczniowie szkół rywalizowali m.in. w konkurencjach biegowych, pchnięciu kulą, skoku w dal, skoku wzwyż. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa uczniów, która zdobyła wysokie wyniki.
Miejsca medalowe uczniów SP 18:


W czwartek 25.10.2018 r. na hali sportowej ZSOMS w Raciborzu odbył się XVIII Śląski Miting Olimpiad Specjalnych w którym kolejny raz brali udział uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze. Zadaniem wolontariuszy była pomoc przy organizacji tej dużej imprezy sportowej oraz opieka nad zawodnikami. Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swoich obowiązków wzorowo za co należą się im wielkie podziękowania od organizatorów i opiekunów p.M.Dastig oraz p. Wypióra.

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+