logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU

ts_mlodsi15 i 16 stycznia w MOS w Raciborzu odbył się finał miejski w tenisie stołowym dla dziewcząt i chłopców grupy młodszej. Po zaciętej walce nasze dziewczyny w składzie: Oliwia Muda, Karolina Tomaszewska i Oliwia Janik zajęły I miejsce uzyskując awans do finału rejonowego. Chłopcy w składzie: Robert Zgaślik, Piotr Rzytki i Kuba Mosek zajęli II miejsce. Opiekunami na zawodach były nauczycielki wf: p. M. Szymczycha i p. J. Smaź.

pingpongW dniach 9.01 i 10.01 w MOS odbyły się finały miejskie dziewczyn i chłopców w tenisie stołowym grupy starszej. Dziewczyny w składzie Magdalena Markiewicz, Jagoda Szweda, Patrycja Kubek - zajęły 3 miejsce. Chłopcy w składzie Kamil Marut, Jakub Kądzioła, Wiktor Kuźmicz zajęli miejsce 2.

siatkarskiegranieW dniu 17 grudnia na sali sportowej odbył się Turniej Siatkarski dla klas III "Siatkarskie Granie". Zawodnicy i zawodniczki z klas 3a i 3b grali gry singlowe w Rzucanke Siatkarską, grę dla najmłodszych jako wprowadzenie do nauczania siatkowki.

Oto końcowe wyniki:

chlopcy- 1m Łoziński Michał kl.3a 2m Odelga Mateusz kl.3b 3m Stachurski Aleksander kl.3b 4-5 m Mikietiuk Szymon kl.3b i Kaczmarczyk Jakub kl.3a dziewczyny: 1m Drajewicz Julia kl.3a 2m Gniewem Oliwia kl.3b 3m Niewrzol Paulina kl.3b 4-5 m Kalisz Anna i Bojko Wiktoria kl.3a.

Organizatorem i prowadzącym zawody były nauczycielki wf P.Donata Bulatek-Wypior i Małgorzata Kosmala a sędziowali uczniowie klas siatkarskich. Nagrodami w turnieju były medale, dyplomy i słodkości

10 grudnia 2018 roku klasy sportowe IV, V i VI walczyły o medale w turnieju siatkarskim.

Oto wyniki:

Klasy IV - single

Dzieczęta:

I miejsce Natalia Fiegler

II miejsce Zosia Laskowska

III miejsce Magda Pławecka

Dnia 04.12.2018r. w naszej szkole odbył się Zimowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych. Uczniowie klas I – IV, podzieleni na 10-cio osobowe drużyny, rywalizowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych takich jak: zmagania ze ślizgaczem śnieżnym , zabawa z pingwinem, odśnieżanie, poszukiwanie prezentu. Wszyscy uczestnicy z pełnym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania ruchowe. Zimowe konkurencje dostarczyły, zarówno uczestnikom turnieju, jak i obserwatorom dużo pozytywnych emocji . Na zakończenie każda klasa otrzymała nagrody w postaci dyplomu i słodkiego poczęstunku. Turniej odbywał się pod czujnym okiem : p. Małgorzaty Kosmali, Małgorzaty Frątczak , Jolanty Smaź.
dwojki dziewczatW dniu 05.12.2018r w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu odbył się Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich. Nasze dziewczyny z kl. IV, V, VI i VIII rywalizowały na boisku z SP1, SP13, ZSP1, ZSP2, ZSP4 oraz SP z Krzanowic. Klasy czwarte grały „jedynki“, a starsze „dwójki“. Po rozegraniu wszystkich spotkań medale zdobyły: