przełajeDnia 01.10.2019r. w parku nad Odrą odbył się finał miejski w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. Na starcie pojawiło się 8 szkół podstawowych. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa starsza (klasy 7 i 8 ) oraz grupa młodsza (klasy 6 i młodsze). Wszystkie nasze sztafety spisały się znakomicie i stanęły na podium.
Grupa starsza - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce chłopcy Marcin Jaśkowiak, Szymon Petryszak, Maksymilian Marczak, Samuel Kurek, Szymon Migocki, Tymon Smaź, Piotr Rzydki
III miejsce dziewczyny Dominika Cisz, Wiktoria Piontek, Wiktoria Mania, Oliwia Milniczyn, Anna Smolana, Kamilia Koszany

Grupa młodsza - Igrzyska Dzieci:
II miejsce dziewczyny Jarocka Milena, Szot Kinga, Kubalik Marta, Zuzanna Molenda, Alicja Jaśkowiak, Julia Cybulska
II miejsce chłopcy Borys Kopeć, Ignacy Kosmala, Alex Koryciak, Bartosz Danel, Kuba Mosek, Szczepan Otlik

Awans do zawodów rejonowych uzyskały zespoły które zajęły I i II miejsce. Kolejny etap odbędzie się już 10 października.

plażówka12 czerwca w Dąbrowie Górniczej stawiły się 32 najlepsze szkolne drużyny siatkówki plażowej z całego Śląska. Wśród nich nasi reprezentanci – dziewczęta w składzie: Wiktoria Wilusz, Dagmara Panicz, Magdalena Markiewicz i chłopcy w składzie: Kamil Czerny, Kamil Nadskakulski i Maciej Lorenz. W iście afrykańskich warunkach pokazli wolę walki i wysokie umiejętności. Dziewczęta   zakończyły rywalizację po czterech meczach – zwyciężając dwukrotnie. Chłopcy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, dopiero w finale ulegli faworyzowanej drużynie z Częstochowy  - zakończyli turniej ze srebrym medalem :)

WIELKIE GRATULACJE!!!

czekoladowe_kolceDnia 11.06.2019roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie biegowej . Na stadionie miejskim w Raciborzu odbył się polski finał „Cokoladova Tretra” (Czekoladowe kolce). Zawodnicy rywalizowali na dystansie 200m (w rocznikach 2011-2010) i 300m (w rocznikach 2009-2008). W obu kategoriach mamy zwycięzców:
I miejsce - Zuzanna Molenda (5a)
II miejsce - Zacharewicz Lena (2c)
Na mecie, każdy uczestnik otrzymał medal i poczęstunek. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki awansowały do czeskiego półfinału, który odbędzie się 19 czerwca 2019r. w Ostrawie.
Kolejny etap to „Zlata Tretra” (Złote Kolce) – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny , który odbędzie się 20.06.2019r .
W piątek 7 czerwca na boiskach plażowych w naszej szkole rozegrany został Rejonowy Turniej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Oprócz naszych zespołów do zawodów zgłosiły się drużyny z Lysek i Leszczyn. Nasze zawodniczki Wilusz Wiktoria/Panicz Dagmara i zawodnicy Czerny Kamil/Nadskakulski Kamil spisali się na medal pokonując wszystkich przeciwników ????.. 12 czerwca będą walczyć w Finale Wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej o najwyższe miejsce w Województwie Śląskim
trójbój116 maja 2019r. na hali SMS-u w Raciborzu odbył się finał rejonowy w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.trójbój2

Dziewczynki w składzie: Zdonek Anna
Zdonek Aleksandra
Zolisz Hanna
Jakubowska Karolina
Jaśkowska Iga
Wyrostek Julia zajęły III miejsce

Chłopcy w składzie: Ćwik Oliwier
Frątczak Michał
Malczyk Krzysztof
Mierzwa Igor
Pietrowicz Tymoteusz
Sytnik Miłosz zajęli IV miejsce

Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

dyplomu21 maja uczniowie SP18 rywalizowali w 1/4 finału wojewódzkiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Widenka, Jessica Jagiełło, Wiktoria Fulneczek, Patrycja Kubek, Paulina Doleżych, Natalia Uherek, Zofia Wierzbicka, Eliza Kosmala, Milena Woźny, Magdalena Józefiak i Dominika Cisz zajęły III miejsca.

Drużyna chłopców w składzie: Filip Bywalec, Michał Telejko, Xavier Widera, Szymon Mystkowski, Amadeusz Czech, Maciej Kądzioła, Kamil Górski, Mateusz Klimas, Jakub Potaczek, Kacper Olszyna, Wiktor Bugla, Piotr Kapłon i Piotr Jakubowski zajęli II miejsce.