logoprzmSZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT godloherb kolorRACIBORSKICH W RACIBORZU

plażówka12 czerwca w Dąbrowie Górniczej stawiły się 32 najlepsze szkolne drużyny siatkówki plażowej z całego Śląska. Wśród nich nasi reprezentanci – dziewczęta w składzie: Wiktoria Wilusz, Dagmara Panicz, Magdalena Markiewicz i chłopcy w składzie: Kamil Czerny, Kamil Nadskakulski i Maciej Lorenz. W iście afrykańskich warunkach pokazli wolę walki i wysokie umiejętności. Dziewczęta   zakończyły rywalizację po czterech meczach – zwyciężając dwukrotnie. Chłopcy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, dopiero w finale ulegli faworyzowanej drużynie z Częstochowy  - zakończyli turniej ze srebrym medalem :)

WIELKIE GRATULACJE!!!

czekoladowe_kolceDnia 11.06.2019roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie biegowej . Na stadionie miejskim w Raciborzu odbył się polski finał „Cokoladova Tretra” (Czekoladowe kolce). Zawodnicy rywalizowali na dystansie 200m (w rocznikach 2011-2010) i 300m (w rocznikach 2009-2008). W obu kategoriach mamy zwycięzców:
I miejsce - Zuzanna Molenda (5a)
II miejsce - Zacharewicz Lena (2c)
Na mecie, każdy uczestnik otrzymał medal i poczęstunek. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki awansowały do czeskiego półfinału, który odbędzie się 19 czerwca 2019r. w Ostrawie.
Kolejny etap to „Zlata Tretra” (Złote Kolce) – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny , który odbędzie się 20.06.2019r .
W piątek 7 czerwca na boiskach plażowych w naszej szkole rozegrany został Rejonowy Turniej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Oprócz naszych zespołów do zawodów zgłosiły się drużyny z Lysek i Leszczyn. Nasze zawodniczki Wilusz Wiktoria/Panicz Dagmara i zawodnicy Czerny Kamil/Nadskakulski Kamil spisali się na medal pokonując wszystkich przeciwników 💪.. 12 czerwca będą walczyć w Finale Wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej o najwyższe miejsce w Województwie Śląskim
trójbój116 maja 2019r. na hali SMS-u w Raciborzu odbył się finał rejonowy w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.trójbój2

Dziewczynki w składzie: Zdonek Anna
Zdonek Aleksandra
Zolisz Hanna
Jakubowska Karolina
Jaśkowska Iga
Wyrostek Julia zajęły III miejsce

Chłopcy w składzie: Ćwik Oliwier
Frątczak Michał
Malczyk Krzysztof
Mierzwa Igor
Pietrowicz Tymoteusz
Sytnik Miłosz zajęli IV miejsce

Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

dyplomu21 maja uczniowie SP18 rywalizowali w 1/4 finału wojewódzkiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Widenka, Jessica Jagiełło, Wiktoria Fulneczek, Patrycja Kubek, Paulina Doleżych, Natalia Uherek, Zofia Wierzbicka, Eliza Kosmala, Milena Woźny, Magdalena Józefiak i Dominika Cisz zajęły III miejsca.

Drużyna chłopców w składzie: Filip Bywalec, Michał Telejko, Xavier Widera, Szymon Mystkowski, Amadeusz Czech, Maciej Kądzioła, Kamil Górski, Mateusz Klimas, Jakub Potaczek, Kacper Olszyna, Wiktor Bugla, Piotr Kapłon i Piotr Jakubowski zajęli II miejsce.

siatkaPółfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywany dzisiaj 20 maja na hali sportowej SP 8 w Czechowicach Dziedzicach dla naszego zespołu przebiegł pomyślnie. "Rozgrzaliśmy się" z Jastrzębskim Węglem aby pokonać 2:1 w setach gospodarzy. I tym sposobem chłopaki z 3 gim sportowej zakończyli 3 letnie szkolenie siatkarskie. Przed nimi jeszcze starty w rozgrywkach plażówki. Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów do szkolenia w naszych klasach sportowych. Są one gwarancją wielu sportowych startów, przeżyć i nauki.