Sport

Sport

poniedziałek, 11 maj 2020 09:27

Otwarcie boiska Orlik

Od poniedziałku 11.05. 2020 otwieramy nasze boisko Orlik.

Wprowadza się rezerwację terminów korzystania z boisk.

Rezerwacji można dokonać dzwoniąc pod numer 609 643 388

środa, 18 grudzień 2019 12:41

Zimowy Turniej Gier i Zabaw

Dnia 17 grudnia 2019 roku odbyła się kolejna edycja Zimowego Turnieju Gier i Zabaw w tym roku pod hasłem „Kraina lodu”. Klasy rywalizowały w czterech konkurencjach:

„Mam tę moc”, „Śnieżna przeprawa”, „Lodowe bryły”, „Mroźna przygoda”

Wyniki:

 Klasy I:

I miejsce Id

II miejsce Ic

III miejsce Ia

IV miejsce Ib

Klasy II:

I miejsce IIa

II miejsce IIb

III miejsce IIc

Klasy III:

I miejsce IIIc

I miejsce IIIb

II miejsce IIIa

Klasy IV:

I miejsce IVa

I miejsce IVb

czwartek, 31 październik 2019 09:18

Mistrzostwa Raciborza Dwójek Siatkarskich Chłopców

29 października 2019 roku na siatkarskich boiskach Szkoły Podstawowej nr 18 odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Chłopców dla uczniów klas V-VIII. Do rywalizacji przystąpiło 18 par z trzech raciborskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 18 i Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu-Sudole.
czwartek, 03 październik 2019 10:02

Sztafetowe biegi przełajowe

przełajeDnia 01.10.2019r. w parku nad Odrą odbył się finał miejski w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. Na starcie pojawiło się 8 szkół podstawowych. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa starsza (klasy 7 i 8 ) oraz grupa młodsza (klasy 6 i młodsze). Wszystkie nasze sztafety spisały się znakomicie i stanęły na podium.
Grupa starsza - Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce chłopcy Marcin Jaśkowiak, Szymon Petryszak, Maksymilian Marczak, Samuel Kurek, Szymon Migocki, Tymon Smaź, Piotr Rzydki
III miejsce dziewczyny Dominika Cisz, Wiktoria Piontek, Wiktoria Mania, Oliwia Milniczyn, Anna Smolana, Kamilia Koszany

Grupa młodsza - Igrzyska Dzieci:
II miejsce dziewczyny Jarocka Milena, Szot Kinga, Kubalik Marta, Zuzanna Molenda, Alicja Jaśkowiak, Julia Cybulska
II miejsce chłopcy Borys Kopeć, Ignacy Kosmala, Alex Koryciak, Bartosz Danel, Kuba Mosek, Szczepan Otlik

Awans do zawodów rejonowych uzyskały zespoły które zajęły I i II miejsce. Kolejny etap odbędzie się już 10 października.

plażówka12 czerwca w Dąbrowie Górniczej stawiły się 32 najlepsze szkolne drużyny siatkówki plażowej z całego Śląska. Wśród nich nasi reprezentanci – dziewczęta w składzie: Wiktoria Wilusz, Dagmara Panicz, Magdalena Markiewicz i chłopcy w składzie: Kamil Czerny, Kamil Nadskakulski i Maciej Lorenz. W iście afrykańskich warunkach pokazli wolę walki i wysokie umiejętności. Dziewczęta   zakończyły rywalizację po czterech meczach – zwyciężając dwukrotnie. Chłopcy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, dopiero w finale ulegli faworyzowanej drużynie z Częstochowy  - zakończyli turniej ze srebrym medalem :)

WIELKIE GRATULACJE!!!

niedziela, 16 czerwiec 2019 18:17

Czekoladowe kolce - polski finał

czekoladowe_kolceDnia 11.06.2019roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie biegowej . Na stadionie miejskim w Raciborzu odbył się polski finał „Cokoladova Tretra” (Czekoladowe kolce). Zawodnicy rywalizowali na dystansie 200m (w rocznikach 2011-2010) i 300m (w rocznikach 2009-2008). W obu kategoriach mamy zwycięzców:
I miejsce - Zuzanna Molenda (5a)
II miejsce - Zacharewicz Lena (2c)
Na mecie, każdy uczestnik otrzymał medal i poczęstunek. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki awansowały do czeskiego półfinału, który odbędzie się 19 czerwca 2019r. w Ostrawie.
Kolejny etap to „Zlata Tretra” (Złote Kolce) – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny , który odbędzie się 20.06.2019r .
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 18:51

Siatkówka plażowa dziewcząt i chłopców

W piątek 7 czerwca na boiskach plażowych w naszej szkole rozegrany został Rejonowy Turniej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Oprócz naszych zespołów do zawodów zgłosiły się drużyny z Lysek i Leszczyn. Nasze zawodniczki Wilusz Wiktoria/Panicz Dagmara i zawodnicy Czerny Kamil/Nadskakulski Kamil spisali się na medal pokonując wszystkich przeciwników ????.. 12 czerwca będą walczyć w Finale Wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej o najwyższe miejsce w Województwie Śląskim
trójbój116 maja 2019r. na hali SMS-u w Raciborzu odbył się finał rejonowy w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.trójbój2

Dziewczynki w składzie: Zdonek Anna
Zdonek Aleksandra
Zolisz Hanna
Jakubowska Karolina
Jaśkowska Iga
Wyrostek Julia zajęły III miejsce

Chłopcy w składzie: Ćwik Oliwier
Frątczak Michał
Malczyk Krzysztof
Mierzwa Igor
Pietrowicz Tymoteusz
Sytnik Miłosz zajęli IV miejsce

Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

dyplomu21 maja uczniowie SP18 rywalizowali w 1/4 finału wojewódzkiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Widenka, Jessica Jagiełło, Wiktoria Fulneczek, Patrycja Kubek, Paulina Doleżych, Natalia Uherek, Zofia Wierzbicka, Eliza Kosmala, Milena Woźny, Magdalena Józefiak i Dominika Cisz zajęły III miejsca.

Drużyna chłopców w składzie: Filip Bywalec, Michał Telejko, Xavier Widera, Szymon Mystkowski, Amadeusz Czech, Maciej Kądzioła, Kamil Górski, Mateusz Klimas, Jakub Potaczek, Kacper Olszyna, Wiktor Bugla, Piotr Kapłon i Piotr Jakubowski zajęli II miejsce.

Strona 1 z 6