08.06.  2022 r. odbył się w naszej szkole VII Powiatowy Konkursu  dla uczniów klas I „Mistrz rozrywek umysłowych”.  Do konkursu przystąpiło 7 szkół z powiatu raciborskiego:

ZSP 14 , SP 13 , SP Krzanowice, SP 18 , ZSP Wojnowice, SP 15 , ZSP 4 . Każdą szkołę rprezentował jeden uczeń z klasy I. wybrany w wewnątrzszkolnych eliminacjach. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 11 zadań, za które maksymalnie mogli otrzymać 60 punktów, plus punkty za zadanie otwarte.  Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, sudoku obrazkowe i liczbowe, labirynt, krzyżówkę, szukali różnic między obrazkami, dopisywali rymy do podanych wyrazów, układali nowe wyrazy z liter podanego wyrazu , odkodowywali obrazek kolorując kwadraty według podanego kodu, a także układali obrazek z klocków tangramu.

    Zmagania uczniów oceniała komisja składająca się z dwóch nauczycieli.

Oto wyniki konkursu:

 I miejsce- Samuel Smiechota    SP Krzanowice  /op. Jolanta Śliż /,

 II miejsce – Samuel Liszka        ZSP 14 Racibórz  /op. Beata Czogalik /,                                                                           

 III miejsce – Karolina Tchórz     ZSP 4 Racibórz /op.Karina Klimża /.

  Konkurs był objęty patronatem Starosty Raciborskiego. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz  przez pana dyrektora  SP nr 18 w Raciborzu Mariusza Kaletę. Konkurs przygotowała Marzena Małczok i Maria Płonka.

Podobne wpisy