W dniach 3-5 kwiecień w 484 szkołach podstawowych w całej Polsce odbyło się wydarzenie kulturowe „Easter Egg Hunt”. Akcja była przeprowadzana w ramach zajęć z języka angielskiego, kierowana do uczniów klas 2-6 szkół podstawowych. Organizatorką i pomysłodawczynią tego wydarzenia była nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu- Ilona Kulig-Omachel.

„Easter Egg Hunt” to gra terenowa w której uczniowie mieli za zadanie odnaleźć jajeczka wielkanocne na których znajdywały się różne zadania w języku angielskim i poprawnie je rozwiązać. W całej Polsce koordynatorzy szkolni przygotowywali stanowiska z zadaniami w przeróżnych miejscach w szkołach, np. w salach, na korytarzach, w plenerze. Uczniowie mieli trzy dni na odnalezienie i rozwiązanie zadań. Zadania były podzielone na dwie kategorie wiekowe: dla klas 2-3 oraz dla klas 4-6.

Zabawa stworzona przez panią Kulig-Omachel obejmowała także drobne niespodzianki dla uczniów, którym udało się poprawnie rozwiązać wszystkie zadania. Tymi nagrodami były tak zwane „wspomagacze”, które uczniowie mogą wykorzystać na lekcjach języka angielskiego do końca roku szkolnego. Uczniowie mogli zdobyć nagrody takie jak: „I can use a dictionary on the test”- mogę użyć słownika na sprawdzianie, „2 more points on the test” – 2 dodatkowe punkty na teście itd.

Dodatkową atrakcją była gra interaktywna, stworzona specjalnie do wydarzenia, w której uczniowie mogli sprawdzić znajomość słówek związanych z Wielkanocą w języku angielskim używając telefonów lub tabletów.

Głównym celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych, oraz motywowanie do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę, poza ławkami szkolnymi.

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Osoby z całej Polski gratulowały niesamowitego pomysłu i organizacji, licząc na więcej podobnych wydarzeń w przyszłości.

Aby zobaczyć film podsumowujący Ogólnopolskie Wydarzenie Kulturowe „Easter Egg Hunt” odwiedź stronę SP18 w Raciborzu lub kliknij w link: https://www.youtube.com/watch?v=k-TQ2u-V5ao

Podobne wpisy