17 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu na najciekawszy strój irlandzki pod nazwą „St.Patrick’s Fashion Show”. Zadaniem uczestników konkursu było przebranie się i zaprezentowanie własnego stroju irlandzkiego.

Dzień Św. Patryka to święto patrona Irlandii obchodzone corocznie 17 marca. Tego dnia uczniowie naszej szkoły zazwyczaj ubierają się na zielono i przypinają do koszulki trójlistną koniczynkę, która jest symbolem tego święta. Uczniowie klas najmłodszych poszukują skarbu ukrytego przez skrzata Leprechauna, a starsi rozwiązują quizy dotyczące historii i tradycji związanych z dniem św. Patryka.

Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nas nie zawiedli. W tym roku w konkursie wzięło udział 69 uczniów z klas I-VI. Jury było zachwycone ogromną kreatywnością i fantazją uczestników. Wszyscy uczniowie i uczennice byli wspaniale przebrani, a zdjęcia są dowodem na to, że również świetnie się przy tym bawili. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Rymarowicz-Głąb – nauczycielka plastyki i historii oraz Beata Goździk – nauczycielka techniki i wychowawca świetlicy.

Oto laureaci konkursu:

Konkurs zorganizowały nauczycielki j. angielskiego: Ewa Folęga i Magdalena Podhajska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gorąco dziękujemy ich rodzicom za pomoc, wielkie zaangażowanie i pomysłowość.

Podobne wpisy