W dniu 21.04.2023 w Szkole Podstawowej w Rudniku odbył się etap wojewódzki konkursu religijnego „Na drodze Cię, Jezus spotykam”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Agnieszka Jamicka (IV D), Adam Bors (V B), Helena Zwolińska (VI C). Każdy z uczniów jest nauczany przez innego katechetę, co dodatkowo spowodowało, że cały zespół religijny był zaangażowany w przygotowanie.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap składał się z testu pisemnego. Każdy z uczestników pisał test indywidualnie, który składał się z pytań odnoszących się do sylwetek młodych świętych, czy Ewangelii. Nasi uczniowie zdobyli w pierwszym etapie drugie miejsce i zakwalifikowali do kolejnego etapu drużynowego, w którym udział brało pięć drużyn. W drugim etapie każda z drużyn mogła na pytania i zadania odpowiadać już razem. Zadania były różnorodne – od pytań do grup, przez układanie puzzli oraz zadania interaktywne na tabletach, które dostali od organizatorów konkursu. Pytania odnosiły się do wcześniej otrzymanych materiałów, z których uczniowie mogli się przygotować.

Dodatkowo w przerwie na liczenie głosów, odbyła się prezentacja sylwetki młodego błogosławionego Carla Acutisa. Uczestnicy poznając życiorys i sylwetkę młodego, mogli chwilę odpocząć posilić się przygotowanym poczęstunkiem i poznać lepiej historię życia młodego Carla.

Ostatecznie nasza drużyna zdobyła IV miejsce otrzymując jako nagrodę dyplom drużynowy, nagrody dla szkoły m.in. grę interaktywną i pomoce dydaktyczne z religii. Dodatkowo każdy z uczestników mógł wybrać sobie indywidualną nagrodę rzeczową za udział w konkursie.

Wartość tego konkursu jest wielka, gdyż uczniowie mogą w formie aktywno-zabawowej uczestniczyć w konkursie, który ma na celu przybliżanie sylwetek świętych. Forma konkursu jest przyjemna dla uczniów, gdyż nie jest to tylko pisanie, czy odpowiadanie, ale wykorzystywanie kreatywności, czy nowoczesnych technologii. Nasi uczniowie wrócili zadowoleni i z chęcią wzięcia udziału w kolejnym roku.

Podobne wpisy