Przy wejściu do Szkoły kolorowy napis zaprasza nas na Wystawę Misyjną: „Oblicza Matki Boskiej w świecie”. Wystawa mieści się na szkolnym korytarzu C1. Tam w Tygodniu Misyjnym klasy mają zajęcia z religii. Wystawa cieszy się zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Jeśli dotąd utożsamialiśmy chrześcijaństwo z Polską i zamykaliśmy je w granicach dziedziczenia po rodzicach, dziadkach, to odwiedzając wystawę mogliśmy zobaczyć, że 2000 lat głoszenia Ewangelii sprawiło, że nasza religia jest uniwersalna – sięga krańców Ziemi. Wraz z Chrystusem ludy i narody przyjmują Jego Matkę za swoją… Królową, Cesarzową, Mamę… a Ona czasem przychodzi na Ziemię jako jedna z nas: jako Indianka, Afrykanka, Królowa Pokoju.
Zbiory eksponatów pochodzą z klasztoru sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu, a 18 rolapów z Madonnami świata wypożyczyło nam Muzeum Misyjno-Etnograficzne z Pieniężna na Warmii należące do Misjonarzy Werbistów.  Lekcje „na Wystawie” łączą wiele dziedzin, bo taka powinna być nasza wiara: mądra, świadoma i wciąż pogłębiana. Dlatego na zajęciach o „Królowej Świata” dużo geografii, historii, kultury, a nawet hiszpańskiego śpiewu.
To, że Wystawa znalazła się w naszej Szkole zawdzięczamy ogromnej otwartości Dyrekcji na wszystko, co służy rozwojowi i dobru naszych uczniów. To cenne, że jeszcze jedna z dobrych inicjatyw może mieć miejsce w „Osiemnastce”.

Podobne wpisy