Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich po raz piętnasty zorganizowała Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego „The Globe”. 10 maja o godzinie 10.00 murach naszej placówki spotkali się najlepsi młodsi entuzjaści języka angielskiego z całego województwa śląskiego.

W konkursie wzięło udział 16 szóstoklasistów z Raciborza, Radlina, Borucina, Kobyli, Wodzisławia Śląskiego, Rydułtów, Żor, Rybnika i Gliwic. Autorką testu konkursowego była pani mgr Iweta Draszczyk, anglistka z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu przez dyrektora szkoły p. Mariusza Kaletę uczestnicy rozpoczęli pracę z arkuszem konkursowym, natomiast na opiekunów czekało szkolenie metodyczne, które poprowadziła p. Dorota Strumińska z wydawnictwa Oxford University Press. Po rywalizacji konkursowej, na uczestników czekały atrakcje w mieszczącym się na terenie szkoły Centrum Nauki „Sowa”, czyli strefie odkrywania wyobraźni i aktywności.

O godzinie 13.30 uczestnicy wraz z opiekunami ponownie zgromadzili się w auli SP18 aby poznać wyniki konkursu. Zwyciężczynią konkursu została Maja Kamfoniak z ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun p. Agnieszka Sitko), II miejsce zdobył Karol Wala z SP nr 4 w Radlinie (opiekun p. Monika Polok), natomiast III miejsce zajęła uczennica SP nr 18 w Raciborzu Kaja Stopka-Wojtak (opiekun p. Ewa Folęga). Wyróżnienia otrzymali: Antonia Kasowska z SP nr 15 w Raciborzu (opiekun p. Małgorzata Christof), Oliwer Rybak z SP nr 13 w Żorach (opiekun p. Katarzyna Kołodziej-Daciuk), oraz Filip Szostak z ZSP nr 6 w Żorach (opiekun p. Mariola Ordon).

Nagrody w tegorocznym konkursie zostały ufundowane przez: Wydawnictwo Oxford University Press,firmę komputerowa Ostróg Net, sklep zoologiczny Zoo-Mar, Zakład Przemysłu cukierniczego „Mieszko”, księgarnię SOWA w Raciborzu, hurtownię artykułów biurowych i papierniczych – Ofistar, oraz Szkołę Podstawową nr 18 w Raciborzu. Wśród nagród znalazły się słowniki angielsko-polskie oraz polsko-angielskie Oxford WordPower, gramatyki języka angielskiego, lektury uproszczone w języku angielskim, karty podarunkowe do sklepu zoologicznego Zoo-Mar, głośniczki na bluetooth, klawiatury oraz słuchawki gamingowe, płyty CD z muzyką, słodycze oraz wiele atrakcyjnych gadżetów.

Puchary, dyplomy oraz nagrody zostały uroczyście wręczone laureatom i wszystkim uczestnikom przez naczelnika Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu pana Krzysztofa Żychskiego oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu pana Mariusza Kaletę . Konkurs

Podobne wpisy