22.05.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się XVIII edycja powiatowego konkursu matematyczno – przyrodniczego EKOMAT. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatowego .

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, propagowanie treści ekologicznych oraz zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic. W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn powiatu raciborskiego. Uczniowie pracowali wspólnie. Rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej.

Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie kreatywnie spędzali czas w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, która znajduje się na terenie SP18.

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudach w składzie: Barbara Grabowska i Antoni Kujawski.

Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu – Jakub Witczak i Wojciech Baran, a trzecie Szkoła Podstawowa w Raszczycach – Malwina Niedziela i Franciszek Jelocha.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu dostarczyły panie z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa: pani Aleksandra Klęczar-Urbanek i pani Mariola Rzeszutek. Nagrody wręczyli: z ramienia Starostwa – Etatowy Członek Zarządu pan Marek Kurpis oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 pan Mariusz Kaleta .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę bogaty zestaw gadżetów ekologicznych, a ponadto laureaci bony podarunkowe do księgarni.

Konkurs zorganizowały: pani Marzena Bugiel i pani Małgorzata Jakubowska.

powiat_logo

Podobne wpisy