28 lutego 2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja konkursu piosenki angielskiej – You Can Sing! Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów oraz odnalezienie nowych talentów.

Ze względu na sytuację jaka dotknęła cały świat, organizatorzy konkursu zdecydowali się na zorganizowanie konkursu w formie online. Uczestnicy konkursu nagrywali swoje piosenki w domu, a następnie przesyłali je na skrzynkę mailową. Dzięki muzyce choć na chwilę zapominali o trudnej sytuacji na świecie oraz pokazali, że mimo różnych problemów można się uczyć, bawić i realizować wymarzone cele.

Poziom wykonań konkursowych był wysoki, a repertuar zróżnicowany.

Solistów oceniała komisja w składzie: Izabela Kuźnik, Magdalena Podhajska oraz Ewa Folęga. Decyzją jury zwyciężył uczeń kl. Vc Witold Piasecki wykonując utwór „When I was your Man” (Bruno Mars), na miejscu drugim uplasowała się Zofia Skawińska  z kl.VIIIb z piosenką „Riptide” (Vance Joy), a trzecie miejsce przypadło Julii Wieczorek

z kl. VIb. Julka wykonała utwór „Alone” (Alana Walkera)

Organizatorzy konkursu Ewa Folęga i Magdalena Podhajska dziękują za zaangażowanie oraz gratulują wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia w przyszłym roku na scenie!

Podobne wpisy