9 grudnia 2022 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”. Tym samym SP18 dołączyło do wielu szkół w całej Polsce, które w tym samym dniu wzięło udział w tym wydarzeniu. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Edgard Języki Obce. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych, oraz motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń.
W konkursie wzięło udział ponad 70 uczniów z klas 4-8. Konkurs miał formę 60 minutowego testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych i został przygotowany w trzech wersjach dla trzech poziomów zaawansowania, tak by każdy uczeń mógł sprawdzić się w swojej kategorii wiekowej – I poziom: klasa 4 – 5, II poziom: klasa 6 – 7, III poziom: klasa 8.
Warto wspomnieć o innowacyjnej możliwości, jaką otrzymali uczniowie, którzy zapisali się do konkursu. Każdy uczestnik mógł przygotowywać się do konkursu na platformie e-learningowej Lingos, na której czekała na niego gotowa baza słów i zwrotów z arkusza konkursowego, dostosowana do jego kategorii wiekowej. Uczeń mógł wykonywać lekcje w formie interaktywnych fiszek, skutecznie i w efektywny sposób powtarzając materiał. Ponadto dzięki platformie nauczyciele języka angielskiego mogli na bieżąco monitorować postępy uczniów i motywować ich do dalszej nauki.
Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Edgard. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 stycznia 2023 roku.
Konkurs na terenie szkoły został zorganizowany i i przeprowadzony przez nauczycieli języka angielskiego SP18.

Podobne wpisy