EUROWEEK – dzień 1 😊

Nasza przygoda rozpoczęła się w czwartkowe przedpołudnie na raciborskim PKP. Podróż, choć długa, przebiegła spokojnie i bezpiecznie dotarliśmy do Długopola-Zdrój, małej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Po zakwaterowaniu i kolacji mieliśmy okazję poznać naszych wolontariuszy, którzy będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Jest to Avi z Indii oraz Danna z Kolumbii. Poznaliśmy również uczniów z SP16 z Siemianowic Śląskich, którzy razem z nami uczestniczą w warsztatach językowych. 

EUROWEEK – Dzień 2 

Pełen aktywności dzień drugi! Od samego rana pracujemy nad różnorodnymi projektami w języku angielskim. Zaczęliśmy tanecznym krokiem od „Energizera”, później lepiej się poznawaliśmy dzięki projektowi „Get to know you”. Nasz wolontariusz Avi przybliżył nam kulturę i zwyczaje swojego kraju – Indii. Po pysznym obiedzie uczniowie pracowali nad kolejnymi projektami „Team building”, „Create your charity festival”, „Dream job”. Wieczorową porą uczestnicy przygotowywali się i przedstawiali swoje występy do bajkowego „Night show”. Mimo wytężonej pracy nasi uczniowie radzą sobie doskonale. Towarzyszy nam dużo pozytywnych emocji, kisiele, radość, zupki chińskie i śmiech 😊. 

EUROWEEK – Dzień 3😊 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami aktywizującymi i tańcami. Uczniowie wzięli udział w „The ABC’s story building”, „The princess in the castle”. Wykorzystując moment dobrej pogody wzięliśmy udział w aktywnościach na świeżym powietrzu. Powitaliśmy również nowego wolontariusza – Manuela Jesusa, który przedstawił nam „Country presentation” dotyczące jego kraju – Peru. Popołudniowe grupowe zajęcia “Create an app” polegały na tworzeniu użytecznych i nowatorskich aplikacji. Następnym punktem były przygotowania do ”Polish night show”, gdzie uczniowie zaangażowali się malując swoje twarze i przygotowując dekoracje, stroje, układy taneczne, śpiew czy ciekawostki, aby jak najlepiej przybliżyć wolontariuszom kulturę i tradycje naszego kraju. Występy zakończyły się wspólnym odtańczeniem „Trojaka”.  

EUROWEEK – Dzień 4😊 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami aktywizującymi „Casanowa” oraz „Tic tac toe”. Następnie nasi uczniowie pracowali nad projektami takimi jak „Dream school” i „Picasso”. Mieliśmy również okazję zażyć świeżego powietrza w pobliskim parku zdrojowym. Na zakończenie dnia uczestnicy wyjazdu wzięli udział w aktywności nazwanej „Mission Impossible”, udowadniając tym samym, że przy pełnym zaangażowaniu wszystko jest możliwe. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat uczestnictwa w Szkole Liderów – EuroWeek. Polały się łzy wzruszenia i nadzieja na kolejne spotkanie.  

EUROWEEK – Dzień 5😊 

Nasza przygoda z EuroWeekiem nieuchronnie dobiegła końca. Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Podobne wpisy