Zamiast tradycyjnej lekcji, nasi uczniowie przeszli intensywny kurs ekologii. Zajęcia z cyklu RecyklON nie tylko kształtują świadomość ekologiczną, ale też motywują do działania.

Pierwsza część eventu miała charakter edukacyjny i polegała na projekcjach filmów. W filmie pt. „Wszystko o odpadach”, Jan Makowski z Raciborskiego Centrum Recyklingu omówił jak wygląda cykl recyklingu w Raciborzu.

Kolejny film przedstawiał uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu opowiadających o alternatywnych źródłach energii. Karol Herba, Natalia Smołka i Piotr Cwik z kierunki technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odpowiedzieli m.in. co to jest panel fotowoltaiczny, jak z wiatru pozyskać prąd oraz jak działa pompa ciepła?

Panie z Wodociągów Raciborskich Ewa Pośpiech i Agnieszka Kostera opowiadały jak ważne jest oszczędzanie wody.

Uczniowie Budowlanki Joanna Tatarczyk, Weronika Toman, Klaudia Gross i Piotr Turlejski z kierunku technik analityk w krótkich scenkach zaprezentowali jak należy żyć ekologicznie.

Warto również zapoznać się z materiałami na temat tego jak działa raciborska kompostownia

 

oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK 

Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie mieli za zadanie prawidłowo posegregować odpady, po czym wzięli udział w interaktywnym quizie na platformie Kahoot. W każdej grupie wyłoniono laureatów, którzy dostali nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał też certyfikat uczestnictwa oraz specjalny planer do obserwacji domowych nawyków.

„Niniejszy materiał powstał w ramach dofinansowania ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Funduszu Ekologii”.

Warsztaty RecyklON zawitały do naszej szkoły. Ekologiczna wiedza i emocje związane z quizem z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników!

Podobne wpisy