Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który tradycyjnie odbywa się w maju w ZSP -3 w Raciborzu, w tym roku miał już dwudziestą dziewiątą odsłonę. Konkurs pod patronatem Starosty Powiatu rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych . Uczniowie klas IV-VI piszą bardzo trudny tekst, a uczniowie klas VII-VIII zmagają się z jeszcze trudniejszym tekstem!!

Celem konkursu jest popularyzowanie i propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu ortografii oraz interpunkcji języka polskiego. Teksty dyktand są bardzo trudne i wymagają ogromnej wiedzy , a nawet wręcz intuicji ortograficznej! Niezmiernie zatem cieszy nas fakt, iż nasi uczniowie od lat są laureatami tegoż konkursu.

W tym roku szkolnym ponownie w kategorii klas IV – VI zaszczytny tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” zdobył Witek Piasecki z kl. VI c (opiekun Dorota Orzechowska). Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w siedzibie Starostwa Powiatowego 26 maja 2023r. podczas spotkania z Starostą, który był pod dużym wrażeniem umiejętności MISTRZÓW ORTOGRAFII!

Podobne wpisy