W dniach 10-17 września 2021 obchodziliśmy Tydzień Kreatywności. Na lekcjach wychowawczych uczniowie obejrzeli film o Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia Vashti była doskonałym punktem wyjścia do dyskusji o mocnych stronach, priorytetach i potencjale naszych uczniów. Zainspirowani uczniowie do odkrywania siebie i swoich talentów zapisali swój talent na białych i niebieskich kołach, z których utworzono Skrzydła Talentów SP 18. Każda klasa z kolorowych kół – kropek wykonała na szarym papierze dowolną kompozycję wykazując się swoją pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych. Prace były przepiękne i niepowtarzalne. W ramach Tygodnia Kreatywności w dniu 15.09.2021r obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasza szkoła została zgłoszona do akcji Dzień Kropki na świecie – International Dot Day 2021. Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, a także wzmocnienie ich pewności siebie. Chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na kreatywną koszulkę zaprojektowaną przez siebie z motywem kropki. W konkursie wzięło udział aż 161 uczniów. Każdy z nich prezentował się na tle Skrzydeł Talentów SP 18 i wykonano im zdjęcia. Kreatywność uczniów przerosła nasze oczekiwania. Każda koszulka była jedyna w swoim rodzaju, dlatego komisja zdecydowała wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, na najbliższym apelu zostaną im wręczone dyplomy.

Na lekcjach matematyki uczniowie wykonywali różne zadania z kropką w tle, najmłodsi uczniowie ożywiali swoje rysunki korzystając z aplikacji Quiver, a starsi wykazywali się umiejętnościami matematycznymi. Uczniowie mieli możliwość przekonać się, że matematyka i sztuka mają więcej wspólnego, niż myślą. Dzięki umiejętności czytania instrukcji, wykonywania, przy tym, działań matematycznych i umiejętności logicznego myślenia, uczniowie tworzyli matematyczne dzieła sztuki, a przy okazji poznali krzywą matematyczną – kardioidę oraz podstawy haftu matematycznego. Wykazali się wielką cierpliwością, mega skupieniem i konsekwencją w dążeniu do wyznaczonego celu. Efekty końcowe zostały umieszczone na gazetce.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w akcję. Organizatorem tego przedsięwzięcia są matematycy SP 18 : Marzena Bugiel, Justyna Fichna-Wójcik, Iwona Kuźmicz, Bogusława Niedzielska.

Podobne wpisy