21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasza Szkoła kierując się ideą tego dnia ogłasza Szkolny Tydzień Uprzejmości. Celem naszej akcji jest propagowanie postawy życzliwości, szacunku dla drugiego człowieka, właściwej postawy na lekcjach oraz przestrzeganie panujących w szkole norm i zasad.
- Kształtowanie postawy empatii i tolerancji wobec innych.
- Kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w szkole i na lekcjach
- Wdrażanie dzieci do pozytywnego zachowywania się w kontaktach z rówieśnikami.
- Kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.
- Uświadomienie ważności właściwych zachowań między ludźmi.
- Od poniedziałku 22.11.2021r. do czwartku 25.11.2021r. odbędzie się szkolny Tydzień Uprzejmości i Życzliwości. W tych dniach nauczyciele będą wpisywać uczniom, którzy wykażą się na lekcjach kulturalną postawą (zachowanie się na lekcjach, kultura osobista, przestrzeganie norm i zasad, postawa wobec innych kolegów i koleżanek w klasie, stosunek do nauczyciela) pozytywną uwagę do dziennika- podkreślając zauważoną postawę.
- Nauczyciele będą głosować na najbardziej kulturalną klasę w szkole, poprzez oddanie swojego głosu do przygotowanego koło pokoju nauczycielskiego pudełka.
- Wychowawcy klasy w czwartek po południu przekażą pedagogowi szkolnemu ( Liliannie Zolisz) imiona i nazwiska uczniów, którzy otrzymali najwięcej pozytywnych uwag od nauczycieli.
- Wychowawcy przekażą informację o akcji rodzicom uczniów z prośbą o przekazanie założeń akcji oraz rozmowę z dziećmi na temat szeroko pojętej kultury osobistej.
- Na najbliższym apelu wychowawczym uczniowie z największa ilością pozytywnych uwag zostaną wyczytani i nagrodzeni orderem.
- Na apelu zostanie również wyłoniona klasa, która zdaniem nauczycieli jest najbardziej kulturalna z klas.
- Zostanie również wybrane najlepsze powiedzenia, sentencja, przysłowie, własne wymyślone powiedzenie na temat życzliwości, kultury i odpowiedzialnej postawy wobec obowiązujących norm i zasad oraz praca plastyczna.
- Uczniowie od poniedziałku do piątku na przygotowanych przez pedagoga szkolnego tablicach będą umieszczali powiedzenia, sentencje, przysłowia, własne wymyślone powiedzenia na temat życzliwości, kultury i odpowiedzialnej postawy wobec obowiązujących norm i zasad oraz imię, nazwisko autora i klasę. Członkowie zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej wybiorą najtrafniejsze powiedzenia.